VII Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością

VII Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością.
VII Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością.

W dniu 24 września 2021 r. po rocznej przerwie Fundacja ANIMUS zorganizuje VII Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością.

Patronat honorowy Mistrzostw objął Wójt Gminy Złotoryja Jan Tymczyszyn. Współorganizatorem tego wydarzenia jest Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Złotoryja, a głównymi partnerami to Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Księstwa Legnickiego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Złotoryi.

Oficjalne otwarcie zawodów z ramienia organizatora nastąpi o godzinie 10:00 i po raz pierwszy w historii Mistrzostw odbędzie się to w Skansenie Górniczo-Hutniczym w Leszczynie.

Tegoroczne Mistrzostwa po rocznej przerwie już cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób z niepełnosprawnością bowiem do dnia 14 września br. zapisało się już ponad 100 osób – informuje Łucja Marchaj-Miller Prezeska Fundacji ANIMUS.

 Zawody będą podzielone na dwie kategorie: Osoba Niepełnosprawna z Opiekunem oraz Osoba Niepełnosprawna bez Opiekuna. Obok samych Mistrzostw będzie mnóstwo atrakcji tj. fotobudka – gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, również będą pokazy i zabawy zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Złotoryi, warsztaty z malowania na folii pod hasłem – płukanie złota z ANIMUS-em. Również na uczestników czekać będzie słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek.

Te Mistrzostwa są jedyne w Polsce, a może i w świecie. Dają ogromną radość osobom z
niepełnosprawnością, łączą niesamowicie i integrują z osobami pełnosprawnymi – przekonuje Łucja Marchaj-Miller. Na tych Mistrzostwach autentycznie ładuję baterie i zbieram siły do kolejnych akcji naszej Fundacji ANIMUS, uczę się pokory i doceniam życie patrząc szczególnie na dzieci z niepełnosprawnością, które są szczere w okazywaniu swojej radości – dodaje Łucja Marchaj-Miller.

Dziękujemy naszym najlepszym ceniącym dobro DARCZYŃCOM i oddanym, energicznym WOLONTARIUSZOM. 

Organizację Mistrzostw można również wesprzeć wpłacając pieniądze na konto Fundacji ANIMUS z dopiskiem MISTRZOSTWA: Bank PKO BP SA I Oddział Złotoryja, numer rachunku: 87 1020 3017 0000 2102 0211 9964.


plakat

Fundacja Animus
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.