Stypendia dla młodych sportowców z Wojcieszowa przyznane

Sportowcy z Wojcieszowa
Sportowcy z Wojcieszowa

Burmistrz Miasta Wojcieszów, Sławomir Maciejczyk przyznał stypendia sportowe dla trójki młodych mieszkańców Wojcieszowa.

Stypendiami zostali nagrodzeni:

  • Dominik Nowak- uczeń III klasy Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze,
  • Grażyna Gajewska- uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojcieszowie,
  • Paulina Wojtyna- uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej w Wojcieszowie.

Wszyscy odnieśli wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym międzynarodowym i krajowym.

Dominik Nowak reprezentował Wojcieszów w dyscyplinie Sporty Walki – Kickboxing.
Największy jego sukces to I Miejsce w Mistrzostwach Świata w Sportach Kickboxing. Oprócz tego II Miejsce w Mistrzostwach Polski K-1 Rules, I Miejsce w Otwartym Pucharze Polski WKA Kick Boxing w Świdnicy.

Grażyna Gajewska to wielokrotna uczestniczka olimpiad specjalnych w dziedzinie sportów zimowych- biegi narciarskie oraz w tenis stołowy. Zdobyła II miejsce w Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w narciarstwie biegowym w Austrii. Zdobyła srebrny medal w kat. indywidualnej w biegu na 1000 m, złoty medal w sztafecie 4×500 m. Uczestniczyła w VIII Dolnośląskim Mityngu w Narciarstwie biegowym w Jakuszycach, gdzie zdobyła 2 złote medale w biegu na 500 i 1000 m. W IX Dolnośląskim Mityngu w Tenisie Stołowym w Bolesławcu wojcieszowska zawodniczka zdobyła złoty medal w grze pojedynczej.

Paulina Wojtyna zdobyła II Miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska a Akrobatyce Sportowej- Gimnastyka Artystyczna (skoki na trampolinie ścieżce), I Miejsce (indywidualne) w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci we Wrocławiu, III miejsce w klasie trzeciej dwójki dziewcząt we Wrocławiu- Dolnośląskie Dni z Akrobatyką Sportową i Gimnastyczną oraz I miejsce dwójki dziewcząt na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Akrobatyce Sportowej.

Młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

zdjęcia pochodzą ze strony wojcieszow.pl

źródło: wojcieszow.pl
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.