Na co Polacy wydają 500+

pieniądze Fot. pixabay.com
pieniądze

Pierwszy rok obowiązywania programu 500 plus raczej nie przełożył się na wzrost oszczędności Polaków. Większość otrzymanych środków beneficjenci programu wydali na bieżące potrzeby – oceniła prof. Monika Marcinkowska z Instytutu Finansów Uniwersytetu Łódzkiego.


Według prof. Marcinkowskiej przez pierwszy rok obowiązywania programu większość środków została wydana na zaspokojenie bieżących potrzeb i na poprawienie podstawowej sytuacji materialnej.

Pani profesor uważa,  że w tych rodzinach, które już są w znacznym stopniu zabezpieczone materialnie ,  może pojawić się pomysł, żeby te środki odłożyć. Według niej  banki powinny jak najszybciej dotrzeć do tych rodzin z ofertą rozsądnego oszczędzania i gromadzenia zdobytych funduszy, uświadamiając obywatelom , jak istotne jest systematyczne oszczędzanie.

Nie wszyscy zgadzają się z poglądem prof.Marcinkowskiej. Kilka dni temu w radiu Legnica przedstawiono wyniki badań, z których wynika, że dawno już Polacy nie kupowali tak dużo samochodów. Oceniają, że od wprowadzenia programu 500+ sprzedaż ,szczególnie używanych aut, wzrosła dwu, a nawet trzykrotnie.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.