RPK zadba o środowisko

RPK, Złotoryja, Macuga Paweł Fot. Archiwum własne
RPK, Złotoryja, Macuga Paweł

Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. w Złotoryi proponuje klientom otrzymywanie faktur drogą elektroniczną.

Faktura w wersji elektronicznej to nie tylko wygodne i praktyczne rozwiązanie, ale także w dużej mierze proekologiczne. Według ostrożnych szacunków, żeby wydrukować obecną liczbę wystawianych w Polsce papierowych faktur konieczne jest przetworzenie ponad 250 tys. drzew. Dodatkowo przez roczną produkcję faktur zanieczyszcza się miliardy litrów wody. To liczby, które mogą działać na wyobraźnię. Należy również pamiętać o sporej ilości energii zużytej do produkcji papieru.

Droga, jaką musi przejść faktura elektroniczna, jest zdecydowanie krótsza niż jej papierowego odpowiednika. Sprzedawca bowiem przesyła dokument ze swojego komputera na komputer klienta. W kilka sekund e-faktura trafia do adresata. Nie trzeba korzystać z usług poczty, ani też samemu odwiedzać odbiorcy usługi. Nie ma też kosztów związanych z zakupem koperty i znaczka, nie mówiąc już o tuszu potrzebnym do drukowania. 

Warto więc skorzystać z propozycji Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunalnego tym bardziej, że kontrahenci, którzy wyrażą zgodę na ten sposób dostarczania faktur za dostawę wody i odbiór ścieków, będą otrzymywali niższą opłatę abonamentową, poczynając od czerwca 2021r.

Oświadczenie o zgodzie klient może wysłać na adres mailowy firmy  rpk@rpk.pl

Formularz oświadczeniatekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.