Ratujmy szpital!

Paweł Maciejewski Fot. Kajetan Kukla
Paweł Maciejewski

Do radnego Maciejewskiego zwróciła się grupa mieszkańców z prośbą o pomoc w sprawie warunków panujących w złotoryjskim szpitalu.

Jeden z nich napisał:

Naprawdę mi się wydaje, że gdyby osoba zarządzająca dała hasło... Potrzebujemy 5 kabin prysznicowych to byśmy je wygrzebali. Ludzie często wymieniają sobie w domu.  Tak samo: toalety, płytki, umywalki. A te parawany. Wierzę,że są niezbędne bo ludzie chcą prywatności. A firmy farmaceutyczne nie dadzą w bonusach.  Pan lubi trudne sprawy, czy można jakoś zbadać temat ?

Sprawę podniósł również portal Radio Wrocław(LINK), pisząc między innymi:

Przedłużacze rozciągnięte miedzy łóżkami, niedziałające gniazdka i aparatura tlenowa, a do tego ciasne, nieprzystosowane dla pacjentów łazienki. Tak wygląda oddział wewnętrzny w szpitalu w Złotoryi.

Personel oddziału wewnętrznego od miesięcy walczy o to, by właściciel szpitala, czyli starostwo powiatowe w Złotoryi dokonało generalnego remontu. Problemem mają być jednak finanse. Zdaniem lekarza ordynatora Mansoora Al-Harazi są to warunki zagrażające życiu pacjentów.

Mieszkańcy podkreślają, że w szpitalu jest bardzo zaangażowany personel medyczny i skuteczna diagnostyka. I to bez wątpienia najważniejsze. Aby jednak w sposób cywilizowany korzystać z usług medycznych, muszą być spełnione i warunki lokalowe.

Radny Maciejewski nie lubi narzekać, więc jak zawsze zaproponował rozwiązanie: publiczną zbiórkę (LINK) na rzecz szpitala. Zebrane pieniądze mają być wykorzystane na poprawę warunków, w których leczeni są pacjenci. Mamy nadzieję, że mieszkańcy wesprą akcję- nawet drobne datki się przydadzą. Los złotoryjskiego szpitala wszystkim powinien leżeć na sercu. Do akcji na pewno włączą się również samorządy Złotoryi i okolicznych gmin w całym powiecie.

Mieszkańcy liczą na szczególne wsparcie ze strony Urzędu Miasta, pomimo że szpital podlega Starostwu. Leczą się w nim przecież przede wszystkim złotoryjanie, nie mówiąc o tym, że jest on źródłem zatrudnienia dla wielu z nich.

 Skoro stać nas na 2 miliony dofinansowania do płuczni złota..... .

Na apel radnego odpowiedział przedsiębiorca Piotr Siwak- właściciel firmy Systemy Okienne. Zaoferował pomoc finansową oraz wsparcie przy ewentualnych remontach w szpitalu. Dziękujemy!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.