Radny promuje szczepienie przeciw covid-19!

Szcepienia Fot. Archiwum własne
Szcepienia

Polska jest w trakcie realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko chorobie COVID-19, który ma na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień pośród obywateli kraju. Aktualnie w Polsce dostępne są szczepionki produkowane przez 4 firmy farmaceutyczne PfizerBio/NTech, AstraZeneca, Moderna oraz Johnson&Johnson. Każda ze szczepionek przeszła odpowiednie procedury dopuszczenia do obrotu w krajach Unii Europejskiej. 

Źródło: https://www.aptekagemini.pl/poradnik/zdrowie/covid-19-dlaczego-warto-sie-szczepic/


Wiadomo, że dzięki szczepieniom prawie całkowicie zostały wyeliminowane poważne choroby takie jak na przykład błonica, polio czy tężec. Covid-19 to bardzo poważna choroba, która w niektórych przypadkach może się zakończyć śmiercią. Po 3 fali wydawało się, że najgorsze mamy za sobą. Poluzowano obostrzenia, zniesiono wiele ograniczeń i wydawałoby się, że wszystko wraca do normy.

Niestety coraz częściej mówi się o wariancie  delta i 4 fali pandemii. Dr Paweł Grzesiowski - lekarz pediatra, immunolog przestrzega:
Kolejny wariant wirusa dostosowuje się do otoczenia, by szybko wyłapywać nowe osoby podatne na zakażenie. Wyczerpał już populację dorosłych, więc szlifuje mechanizm dokowania wśród coraz młodszych osób: dzieci, młodzieży, młodych dorosłych. Wirus musi się odbudować. Być może fala przesunie się na drugą połowę października, ale tak czy inaczej dojdzie do wzrostu w trzymiesięcznym cyklu. (źródło:https://www.onet.pl).

Czwarta fala to ogromne zagrożenie dla gospodarki i edukacji. Niektóre branże mogą nie udźwignąć ciężaru kolejnego lockdownu. Nauczanie zdalne i izolacja na pewno nie wpłynie pozytywnie na psychikę dzieci, powodując depresje i poczucie osamotnienia.

Radny Paweł Maciejewski  również postanowił przyczynić się do wsparcia akcji poprzez promocję plakatu zachęcającego do szczepień i rozmów z ludźmi, którzy nie są jeszcze przekonani, podkreślając, że w ten sposób mogą zadbać nie tylko o swoje zdrowie, ale także o bezpieczeństwo swoich bliskich.To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.