Problem?

Złotoryjski gołębnik Fot. Archiwum własne
Złotoryjski gołębnik

Nie pierwszy raz mieszkańcy Złotoryi zwracają się do radnego Maciejewskiego z prośbą o pomoc. Pewnie ktoś zapyta: dlaczego akurat do niego?

O to trzeba by zapytać złotoryjan. Myślę, że może dlatego, że pochyla się nad problemami mieszkańców i przynajmniej próbuje pomóc. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ponieważ oprócz determinacji radnego potrzeba również dobrej woli decydentów. A z tym bywa różnie. Dziś odbyło się spotkanie Komisji Gospodarczej, na które przewodniczący zaprosił : wiceburmistrza, naczelnika Wydziału Mienia, komendanta straży miejskiej i przedstawiciela Sanepidu. Spotkanie w terenie dotyczyło uciążliwego problemu związanego ze złotoryjskim hodowcą gołębi. Nie przyszedł nikt. Poza grupką radnych był tylko właściciel gołębi i  jeden z mieszkańców.

Problem jest ogromny i nikt nie może sobie z nim przez tyle lat poradzić. Były pisma do UM, były skargi i nic się nie zmieniło. Można zrozumieć złotoryjanina, dla którego gołębie są bardzo ważne, ale nie żyje w mieście sam i powinien liczyć się również z innymi mieszkańcami.  Fetor, zanieczyszczone przez ptaki parapety i chodniki są nie do zniesienia dla sąsiadów. Obok znajduje się również  przedszkole i plac zabaw, na których bawią się małe dzieci, a ptasie odchody mogą zagrażać ich zdrowiu.

Urząd tłumaczy, że nic się nie da zrobić, ale mieszkańcy w komentarzach podsuwają gotowe rozwiązania. Oto rada, której udzielił czytelnik portalu  24legnica.pl  

Anna pisze:

03/02/2021 o 17:22

Jak burmistrz nic nie może zrobić skoro teren na którym jest sporny golebnik należy do miasta. Wystarczy wypowiedzieć umowę najmu tego gruntu i po sprawie. Brak woli i głupie tłumaczenie miasta. Wstyd żeby miasto na swoim gruncie pozwalało na takie rzeczy

To może czy nie? Oczywiście, najlepiej byłoby się porozumieć i jakoś dogadać. Ale czasami po prostu się nie da. Jednak, z całym szacunkiem do właściciela gołębi, nasuwa się pytanie, które w rozmowie z nami postawił radny Maciejewski: Kto chciałby mieszkać w takim miejscu?


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.