Pozytywnie zakręceni porządkują groby!

sprzątanie Fot. Archiwum własne
sprzątanie

Dziś rano, mimo fatalnej aury, grupa społeczników przybyła na cmentarz, aby posprzątać zapomniane groby.

Akcję zainicjował radny Paweł Maciejewski, który zdołał zebrać sporą grupę ludzi. W przedsięwzięciu wzięli również udział harcerze, którzy każdego roku sprzątają groby, szczególnie te malutkie, dziecięce. Powiedzieli nam, że te właśnie z różnych powodów są najbardziej zaniedbane. 

Zarządca cmentarza pan Stafisz wskazał groby, które wymagają posprzątania. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, nie zważając na padający ciągle deszcz. Panowała niezwykle miła atmosfera.

Dorośli byli bardzo zbudowani postawą dzieci. Pytaliśmy, co ich zmotywowało do przejścia i pracy w wolnym dniu. Mówili, że chcą zrobić coś dobrego, że niektóre groby są zaniedbane nie dlatego, że nikt się nimi nie interesuje, ale dlatego, że czasem członkowie rodziny mieszkają za granicą lub już nie żyją. Wzruszyły słowa jednej z dziewczynek, która powiedziała " Może kiedyś ktoś zachowa się tak samo i posprząta nasze groby".

Szacunek dla wszystkich, którzy poświęcili wolny czas i nie przestraszyli się niesprzyjającej pogody. Dziękujemy również panu Marcinowi Siemińcowi za ufundowanie sprzętu niezbędnego do sprzątania. 

Mamy nadzieję, że takie akcje staną się w naszym mieście tradycją. 

Poniżej link do filmiku prezentującego wypowiedzi biorących udział w akcji.

(LINK)

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.