Czy płacić mają tylko mieszkańcy?

Rada Miasta Złotoryja 2010-2014 Fot. Archiwum własne
Rada Miasta Złotoryja 2010-2014

Jest kryzys, brakuje na wszystko. Każdy ma prawo szukać środków jak chce. Decydenci szukają ich w kieszeni mieszkańców. W październiku radni Rady Miejskiej w Złotoryi wyrazili zgodę na podwyżkę stawek podatkowych od nieruchomości i środków transportowych. Ale pieniędzy można też szukać w kieszeni decydentów. To się dzieje w różnych miejscach w Polsce.

We wtorek 5 listopada radni Rady Miejskiej w Tłuszczu złożyli wniosek do Przewodniczącego Rady o zwołanie sesji. W proponowanym porządku obrad znalazło się pięć uchwał: obniżenie pensji burmistrzowi oraz diet radnych, podwyższenie diet sołtysów i przewodniczących osiedli, dopłaty dla rodzin wielodzietnych za śmiecie oraz wprowadzenie elektronicznego rejestru umów zawieranych w UM.

Wniosek radnych RM Tłuszcz

Jest więcej miejsc w Polsce, w których obywatele chcą aby koszty kryzysu ponieśli nie tylko mieszkańcy:

Czasami wystarczy sam wniosek aby uświadomić Panu Burmistrzowi, że są mieszkańcy niezadowoleni z obecnego sposobu rozwiązywania problemów. Wiadomo, że motywacje finansowe są najbardziej skuteczne.

Jak jest u nas? Niejednokrotnie przewijało się w tekstach i komentarzach, że Burmistrz Złotoryi ma większą pensję od np. Rafała Dudkiewicza prezydenta Wrocławia. Czy efekty jego pracy są adekwatne do pensji?

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.