Bezpieczniej na przejściach dla pieszych

Paweł Maciejewski Fot. Kajetan Kukla
Paweł Maciejewski

Jest w Złotoryi kilka przejść dość niebezpiecznych z różnych przyczyn. Czasem dlatego, że znajdują się praktycznie przy samej ruchliwej ulicy jak to ma miejsce np: przy Legnickiej, czasem dlatego, że są słabo oświetlone i człowiek wieczorem ubrany w ciemne rzeczy jest słabo widoczny dla kierowcy.

Radny Maciejewski , który znany jest z dobrych pomysłów, tym razem również zaproponował rozwiazanie. Nie jest to skuteczne w 100 procentach, ale na pewno choć częściowo zwiększy bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców. Chciałby zainstalować po obu stronach przejścia pojemniki z opaskami odblaskowymi dla pieszych. 

Idealnie byłoby, gdyby pieszy po przejściu na drugą stronę z powrotem włożył opaskę do pojemnika- powiedział nam radny- ale nawet jeśli zabierze ze sobą , to się po pewnym czasie uzupełni. Chętnie pokryję związane z tym koszty. Wystosowałem również  pismo do DSDiK z prośbą o pozwolenie na umocowanie pojemników na znakach. Jak tylko przyjdzie odpowiedź, niezwłocznie załatwimy sprawę. 

Poniżej treść pisma

Paweł Maciejewski - Radny RM w Złotoryi  

                                                                                                                                                                   Złotoryja, 17 marca 2023

                                            Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu


     Zwracam się z prośbą o umieszczenie na znakach pojemników z opaskami odblaskowymi dla przechodniów. Przejścia dla pieszych są w naszym mieście słabo oświetlone i często dochodzi na nich do potrąceń pieszych. Zdaję sobie sprawę, że opaski nie załatwią problemu, ale w wypadku, gdy pieszy jest ubrany w nijaki kolor, odblaskowa opaska może bardzo pomóc. Wszystkie koszty  z tym związane biorę na siebie. Z góry dziękuję.

                                                                                  


                                                                                         Z poważaniem  Paweł Maciejewski

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.