Bardowska porządkuje gospodarkę wodną

Zagrodno Fot. Archiwum własne
Zagrodno

Korzystając z przepisów dotyczących stanu epidemii wójt Karolina Bardowska postanowiła uporządkować gospodarkę wodną w Gminie Zagrodno.

Według pani wójt uporządkowanie gospodarki wodnej w Gminie Zagrodno poprzez wdrożenie radiowego systemu odczytu wodomierzy jest konieczne w związku ze znacznymi ubytkami wody, które powodują częste awarie, spadki ciśnienia wody a nawet przerwy w dostawie wody.  

Pani wójt przekazała dla Zakładu Usług Komunalnych dotację w wysokości 415 tysięcy złotych na  zadanie „Uporządkowanie gospodarki wodnej w Gminie Zagrodno poprzez wdrożenie radiowego systemu odczytu wodomierzy”.  Pieniądze na dotację pochodzą z odzyskanego przez Gminę Zagrodno Vat-u. W tym roku dotacje udzielone Zakładowi Usług Komunalnych  przekroczyły już 1 300 000 zł. 

Cena wody, jaką przedstawiał ZUK wynikała z niegospodarności i niedopilnowania spraw związanych z gospodarką wodną. Olbrzymia ilość wody „uciekała” nie będąc rozliczaną. W konsekwencji tego cena wody była sztucznie wydmuchana, bo ktoś za tą wodę musiał zapłacić. Aby nie dotknęło to mieszkańców, Rada Gminy podejmowała uchwały o dopłacie do cen wody. Każdego roku były to kwoty rzędu 600 000 zł. Teoretycznie nie płacił za to mieszkaniec, ale praktycznie już tak, bo pieniądze z budżetu to Wasze pieniądze - komunikuje pani wójt na swoim fanpagu

tekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.