Otwarcie ,,Wroclavi’’

Wrocław Fot. Archiwum własne
Wrocław

18 października miało miejsce oficjalne otwarcie galerii Wroclavia. Jest to podziemny dworzec autobusowy zintegrowany z galerią handlową. Powierzchnia użytkowa kompleksu to 71000 m2 .

W środku znajduje się m.in. 20 sali kinowych, 22 windy, 30 lokalów gastronomicznych i 34 ciągi ruchomych schodów. Dworzec autobusowy, który zostanie otwarty 7 listopada, będzie miał 11 stanowisk odjazdowych oraz 3 dla autobusów przyjeżdżających.

Nowo otwarte sklepy oferowały produkty w promocyjnych cenach. Najdłuższe kolejki ustawiały się do sklepów RTV i AGD (internet obiegły zdjęcia ludzi, którzy podczas promocji kupowali po kilka telewizorów, odkurzaczy, itp.). W sklepach odzieżowych i z kosmetykami rozdawano darmowe produkty lub bony na zakupy o wartości kilkudziesięciu złotych. Atrakcyjne ceny skutecznie przyciągnęły tłumy, ponieważ klienci czekali przed wejściem nawet dwie godziny przed otwarciem.

Wrocław

Internauci do dziś prowadzą zagorzałą dyskusję na temat tego, czy galeria pasuje do klimatu Wrocławia. Pomysł na nazwę wziął się podobno od znanego studenckiego określenia miasta ,,Wroclove’’ co jest połączeniem wyrazu Wrocław i love (miłość). Zdaniem niektórych powinna ona brzmieć ,,bardziej polsko’’.  Inni zarzucają ,,Wroclavi’’ zbyt innowacyjny wygląd. Niektórzy porównują ją nawet do statku kosmicznego. Wiele osób podkreśla, że nowoczesna galeria nie pasuje do stojącego obok, zabytkowego i odrestaurowanego dworca PKP. Dyskusję wzbudza także kwestia podziału środków na galerię i dworzec. Zabierający głos w sprawie dzielą się w tym przypadku na dwie grupy. Tych, którzy uważają, że dworzec autobusowy jest priorytetem i powinien być dużo większy, niż zakłada projekt, a galeria handlowa mniejsza (która jest jedną z wielu galerii we Wrocławiu) oraz na tych, którzy uważają dokładnie odwrotnie i są zadowoleni z całości projektu. A Wy co o tym myślicie?

 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.