Udana akcja Klubu Honorowych Dawców Krwi!

kościół
kościół

W niedzielę po mszy w Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa, tym razem zebrano 14 litrów krwi !!!

Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Złotoryi zorganizowali drugą  w tym roku zbiórkę krwi na terenie naszego miasta. Zbiórka krwi odbyła się podczas corocznego Festynu Rodzinnego organizowanego przez Stowarzyszenie HORTUS, prowadzonego przez Proboszcza ojca Bogdana Koczor oraz Beatę Majewską.

Chętnych do oddania krwi było 40 osób, natomiast bo wnikliwym wywiadzie oraz badaniom lekarskim 31 osób mogło oddać krew, co pozwoliło na zebranie 14 litrów krwi. Jak do tej pory dzisiejsza zbiórka w Klasztorze cieszyła się największym zainteresowaniem krwiodawców. Oprócz zrzeszonych członków klubu HDK w Złotoryi zarejestrowano kilkanaście osób, które oddały krew pierwszy raz w życiu. Widzimy w naszym mieście tendencję wzrostową co bardzo cieszy, pomysł ze zbiórką krwi podczas Festynu Rodzinnego na terenie klasztoru również okazał się bardzo dobry. Krwiodawcy przyszli wraz ze swoimi rodzinami, dzieci i młodzież widziały rodziców, którzy dzielili się bezintersownie darem życia jakim jest krew. To był bardzo dobry przykład do naśladowania ponieważ młodzież, która niebawem osiągnie wiek pełnoletniości i będzie już mogła oddawać krew, z zaciekawieniem przypatrywała się procedurom przed oddaniem krwi i już wiedzą jak to wygląda, i że nie ma czego się obawiać. Dzieci były dumne ze swoich rodziców, a niektórzy od razu ubierali koszuli z nadrukiem Honorowych Dawców Krwi, natomiast młodzi wolontariusze, którzy pomagali przy festynie mocno zaangażowali się do pomocy podczas zbiórki krwi. Krwiodawcy po oddaniu 450 ml. krwi mogli odpocząć wśród zieleni posłuchać muzyki i zjeść pyszne ciasta upieczone przez parafianki.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Złotoryi składa serdeczne podziękowania  wszystkim osobom, które przyszły na akcję. Zachęcamy do wzięcia udziału w następnej akcji, która odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi w dniu 05 października 2019r.

                                                                                                 

           

Marcin Zawiślak
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.