Nasze Rio remontuje swój lokal - włącz się!

Remont w Rio
Remont w Rio

Złotoryjskiemu Stowarzyszeniu Nasze Rio do działań animacyjnych wśród mieszkańców niezbędny jest lokal. Centrum wolontariatu, Pracownia Orange, Koło Gospodyń Miejskich bez własnego miejsca nie  zadziała jak należy. 

Organizacji społecznej nie stać na zakup własnego lokalu. Zależna jest od dobrej woli władz miejskich czy powiatowych.  W swojej historii Stowarzyszenie kilka razy zmieniało już adres. Za każdym razem, udostępniony przez władze lokal, wymagał remontu. 
Powinniśmy zamknąć stowarzyszenie i otworzyć firmę budowlaną, bo to będzie nasz trzeci remont - żartuje prezes stowarzyszenia Barbara Zwierzyńska -Doskocz.

Pomieszczenie w budynku Liceum Ogólnokształcącego na Kolejowej, które użyczono im w 2012 roku wymagało pomalowania tylko ścian i okien. Po kilku latach trzeba było się wyprowadzić ponieważ starostwo miało inne plany dotyczące tej lokalizacji.

Kolejnym miejscem był lokal na Konopnickiej 22. Wcześniej zajmowany przez wydział geodezji starostwa powiatowego. Gdy geodeci przenieśli się na ul. Kolejową, burmistrz zaproponował zaadaptowanie pustego i wymagającego gruntownego remontu lokalu na wspólną siedzibę seniorów oraz  stowarzyszenia Nasze Rio.

Lokal należał do miasta, zarządzał nim MOPS, a Stowarzyszenie Nasze RIO podpisało z MOPS-em umowę partnerską. Na mocy umowy członkowie stowarzyszenia zobowiązali się wykonać remont i wyposażyć dużą salę i biuro w sprzęty. Włożyli  kilkanaście tysięcy złotych żywej gotówki w remont - z projektu partnerskiego ze Stowarzyszeniem Kaczawskim oraz zbiorki publicznej. Starczyło na materiały budowlane i część wyposażenia. Ponad 80 młodych osób zaangażowało się w remont - sami robili panele, kładli tynki, skrobali, malowali itd. Remont zakończyli w 2017 roku. 


Na początku 2019 roku MOPS pozyskał środki w ramach rządowego programu Senior+ na rozwój swojego Klubu Seniora. Potrzebne było więcej przestrzeni. Młodzież musiała poszukać sobie innego miejsca.

Miasto od kilku lat bezskutecznie usiłowało znaleźć najemcę na "Wenę". Pusty i niszczejący lokal w zasobach miasta żadnej chluby władzy nie przynosi więc postanowiono bezprzetargowo przekazać pomieszczenia Stowarzyszeniu. Władze miasta zadeklarowały pomoc, ale wiadomo, że będzie to głównie wsparcie działań, a nie pomoc finansowa. 

Stowarzyszenie Nasze Rio rozpoczęło kolejny remont. Ten remont to będzie nasze największe wyzwanie budowlane - twierdzi Barbara Zwierzyńska - Doskocz.


Ci, którzy uczą złotoryjską młodzież wolontariatu, życzliwości, szacunku dla starszych teraz potrzebują pomocy mieszkańców. Jeśli masz możliwości, zaangażuj się w remont Centrum Społecznego na ulicy Solnej!

Można podarować rzeczy na wyprzedaż, pomóc w remoncie, wrzucić kasę do puszek rozstawionych w całym mieście, a także wysłać przelew na konto:

35 1090 2095 0000 0001 2078 4387.

Liczą na Waszą pomoc!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.