Zbyt kosztowne imprezy

Mundyk Irena Fot. Archiwum własne
Mundyk Irena

Na komisji gospodarczej 23 maja radni dyskutowali na temat  oszczędności w budżecie. Skarbnik, Grażyna Soja, poinformowała radnych, że trzeba znaleźć w budżecie 17000 zł na drzwi wejściowe do przedszkola. Jest to zalecenie pokontrolne strażaków, dotyczy bezpieczeństwa dzieci w razie pożaru.

Radny Wilczyński zapytał dlaczego w tym roku jest to konieczne skoro zalecenie zostało wydane kilka lat temu. Pani Skarbnik odpowiedziała, że nie można już dłużej czekać. Urzędnicy mieli nadzieję, że sfinansują inwestycję z udziałem funduszy unijnych, ale niestety projekty nie przeszły i dofinansowania nie będzie, a zalecenie trzeba wykonać.

Radna Mundyk powiedziała, że pieniądze się znajdą jeżeli Miasto przeznaczy mniejszą dotację na Bieg Wulkanów. Stwierdziła, że  poprzedni burmistrz finansował  Bieg Wulkanów w kwocie  14000 zł,  obecny w jednym roku z  56 000 zł,  a w drugim roku ponad 45 000 zł. 

W 2016 roku na Biegi Wulkanów wydano ponad 50 tysięcy zł. Za koszulki z nadrukiem miasto zapłaciło 20 tysięcy zł. Medale, tabliczki i grawer kosztowały nas kolejne 20 tysięcy zł. Miasto zapłaciło również za  zajęcia przygotowawcze, obsługę spikerską, ochronę i obsługą medyczną. Ja to  wszystko rozumiem ale gdzie jest organizator? Jakie on ponosi koszty? - pytała radna Mundyk

Dodała też, że Pikniku Historycznego za poprzedniego burmistrza nie było,  za obecnego na Piknik Historyczny miasto wydaje 50 tysięcy zł. 

Radny Grocki stwierdził, że z informacji burmistrza wynika, iż w Biegu Wulkanów wzięło udział około 1000 osób, a wpisowe na bieg było 100 zł.

Radny Wilczyński powiedział, że organizatorzy Biegu Wulkanów pobierają opłatę wpisową, w ramach której zapewnia się uczestnikom koszulki, za które płaci Urząd Miejski. Czy mamy wiedzę jaki jest koszt całkowity imprezy? Czy Urząd Miejski interesuje się tym dając  taką dotację? - pytał.

Agnieszka Zawiślak - nie znamy jeszcze kwoty dofinansowania w tym roku  na Bieg Wulkanów i na Piknik Historyczny, ale zdecydowanie te kwoty są zbyt wysokie. Widzimy  jakie są braki, jest problem skąd wziąć 17 000 tys.  Organizatorzy mogą pozyskać sponsorów zewnętrznych, trochę  bardziej się zaangażować.  Już się zwracałam do burmistrza żeby z radnymi dyskutował o pewnych rzeczach, niestety nie robi tego. Wnioskujemy o zmniejszenie   kwot dotacji na te imprezy.


wideorelacja

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.