Zakaz sprzedaży alkoholu wychowaniem w trzwźwości czy próbą ograniczenia woloności wyboru obywateli?

Pawłowski Robert, Maciejewski Paweł Fot. Archiwum własne
Pawłowski Robert, Maciejewski Paweł

Radny Maciejewski zapoczątkował na facebooku dyskusję na temat pomysłu ratusza dotyczącego sprzedaży alkoholu pomiędzy godziną 22.00 a 6.00 rano.Dobry pomysł, bo zrobił to, co powinna robić władza: pytać obywateli co sądzą o decyzjach bezpośrednio ich dotyczących. Teraz czas na sprawdzian przedstawicieli wybranych przez społeczeństwo, czyli radnych. Wsłuchają się w głos obywateli  czy bezkrytycznie przegłosują uchwałę?

Zakazy, nakazy , pouczenia, a może mądre wychowanie społeczeństwa z wykorzystaniem "funduszu korkowego"? Ostatnio w SP 3 pani K. Kuźmiak przeprowadziła w klasach  drugich 4- godzinne zajęcia  pod tytułem"Cukierki". Małe dzieci, temat trudny, bo dotyczący używek i rewelacja. W warsztatowy, przystępny sposób pokazane konsekwencje zażywania narkotyków i niebezpieczeństw z tym związanych. Pomyślałam: jak dobrze. Nie zakazy, nakazy i straszenie, tylko mądra kampania zmieniająca sposób myślenia o tych trudnych zagadnieniach.

Dyskusja na faceebooku jest niezwykle pouczająca, przynajmniej dla mnie, szarego obywatela.

Wynika z niej niejednoznacznie, że złotoryjanie nie docenili należycie pomysłu ratusza. Pojawiły się tego typu wypowiedzi:

Może idźmy za ciosem i od razu wprowadźmy godzinę policyjną . Przecież to już zakrawa na jakiś absurd.

Zajmijcie się prawdziwymi problemami. Parkingi szkoły. Posadzić kilka drzew owocowych na osiedlach. Ulice naprawić np na Konopnickiej i tak dalej i dalej. Bo jak to wszystko czytam to zastanawiam się po co Wy tam jesteście. Masakra. Wstyd mi za was i za wasz idiotyczny pomysł.  I pytanie a ile takich sklepów jest na terenie naszego miasta?

Mam wrażenie że się cofamy. Ktoś kto chce się napić zawsze znajdzie miejsce gdzie kupi nie do końca legalnego źródła. Czy o to ma chodzić? Są bardziej problematyczne sprawy w naszym mieście które wymagają uwagi.

Powariowali komuno wróć?!

To nie alkohol w tym mieście jest problemem, rakiem który toczy to miasto jest kryształ, niestety nikt tego problemu nie widzi co jest przerażające

Kto to będzie pilnował, gdzie spożywa klient alkohol? Postawią posterunkowego przez całą noc?

Meliny będą miały branie... jak za komuny .Nie wiem komu to przeszkadza / kto ma pić będzie pił i znajdzie sposób żeby zakupić trunek po 22

Do całej dyskusji umieściliśmy powyżej link, który polecamy uwadze pana burmistrza i radnych. Po informacjach wpływających do naszej redakcji, wyodrębniliśmy kilka pytań, które polecamy uwadze decydentów w naszym mieście.

Może wobec tego niech ludzie decydujący o tym, co dzieje się w naszym mieście, chociaż czasami wsłuchają się w głos obywateli?

Może niech w sposób przemyślany wykorzystają fundusz korkowy, bo od lat w tej kwestii nic się nie zmienia?

Może niech przed podjęciem istotnych dla obywateli decyzji, zapytają ich o zdanie?


DYSKUSJA NA FB

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.