Złotoryja - sukcesy i problemy w 2019 r

Złotoryja Fot. Gabriela Kalinowska-Czakon
Złotoryja

Raport o stanie gminy, to świetny sposób   by przyjrzeć się, jak pracują władze samorządowe – co zrobiły dobrze, a gdzie należałoby coś poprawić, o co dbają i co zaniedbują.  Czy mieszkańcy włączają się w debatę na jego temat?

Mieszkaniec, który chciałby wypowiedzieć się na temat raportu musi być zdeterminowany. Aby wziąć udział w debacie nad raportem w  powiecie musi uzyskać podpisy poparcia 150 osób, a w mieście 20. O tym, aby mieszkaniec był tak zmotywowany do wzięcia udziału w debacie, możemy tylko pomarzyć. Ciężko zmotywować ludzi w ogóle do rozmowy na ten temat. Radna Barbara Zwierzyńska - Doskocz udostępniła mieszkańcom link do raportu o stanie miasta Złotoryja za 2019 rok, zachęcając do dyskusji na faceboku. Dyskusja ograniczyła się do komentarzy typu:  

Po co i tak po 1989 nikt za nic nie odpowiada

Dziwi mnie, że ktoś się stara o absolutorium. To samo w sobie juz śmierdzi. Wystarczy sobie obstawić Komisję Rewizyjną " swoimi" ludźmi i.. Rada miasta moze sobie oraz te 20 os ...pogadać. Inaczej- Bzdury na pokaz, dla formalnosci

Te komentarze pokazują, że ludzie są bardzo nieufni, nie przyzwyczajeni do tego, że władza może informować o swoich działaniach rzetelnie. Czy raport pokazuje jak działał  rzeczywiście urząd w ubiegłym roku, czy jest kolejną laurką dla burmistrza?

Raport o stanie Miasta Złotoryja będzie omawiany podczas komisji i sesji w najbliższych dniach. Jest to bardzo obszerny dokument. Jeżeli nie macie cierpliwości do studiowania całego dokumentu, to przeczytajcie uważnie tylko wstęp i podsumowanie. Z nich można wywnioskować jakie są cele i priorytety burmistrza. Co jest dla niego sukcesem, a co problemem nad którym trzeba popracować. W skrócie: sukcesy- rozwój gospodarczy, budownictwo mieszkaniowe, rozwój oświaty, zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i modernizacja oczyszczalni. Problemy - zrównoważenie budżetu, wysokie koszty zagospodarowania odpadów komunalnych.

Jeżeli uważasz, że są ważniejsze problemy w naszym mieście skontaktuj się z radnym, nawet przez facebooka i przedstaw swoje uwagi. Radni, w przyszłym tygodniu podczas komisji,  będą dyskutować nad raportem, a właściwie nad oceną pracy władz miasta w 2019 roku, po to między innymi, by w kolejnych latach uwzględnić uwagi mieszkańców. Jeżeli głosów nie będzie nie ma szansy na to, aby coś się zmieniło.  


tekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.