Urząd kolejny raz zatrudnia firmę zewnętrzną!

Robert Pawłowski Fot. Archiwum własne
Robert Pawłowski

Burmistrz znowu zatrudnił firmę zewnętrzną do pisania wniosku o dofinansowanie w ramach Działania 8.4.1 konkurs RPDS.08.04.01-IP.02-02-290/18.

Będzie to sporo kosztować. Za samo przejście przez procedurę formalną ( co zasadniczo nic nie znaczy)Urząd Miejski zapłaci 2.499,99 zł. W przypadku przyznania dofinansowania zobowiązuje się do wypłacenia Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju aż 3% brutto całkowitej wartości przyznanego dofinansowania.

Z umowy nie wynika o jakie dofinansowanie wystąpił UM, więc trudno wyliczyć , ile to będzie te 3%.

Przykładowo jeśli dofinansowanie wyniesie np.: 500 tys., to firma otrzyma 2499,99 +15 tys. Dużo czy mało?

Biorąc pod uwagę dobrodziejstwa, jakie przyniesie wszystkim realizacja projektu- niedużo. Jeśli się jednak weźmie pod uwagę schemat organizacyjny Wydziału Funduszy Zewnętrznych, który  liczy 4 osoby: naczelnik, inspektor ds inwestycji, inspektor ds programów pomocowych, inspektor ds rozliczeń, wydawanie dodatkowych pieniędzy na firmy zewnętrzne nie wydaje się być konieczne.

Jeśli stowarzyszenia działające non profit na terenie miasta pozyskują co roku spore sumy pieniędzy, to oczywistym wydaje się, że tak samo powinno się dziać w UM. Przecież w WFZ pracują ludzie inteligentni, wykształceni i doświadczeni w tych kwestiach. Z całą pewnością napisanie wniosku nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Po co więc opłacać firmy zewnętrzne? Raz , że szkoda pieniędzy, dwa że każdy kto kiedykolwiek realizował jakikolwiek projekt wie , jak fatalnie zarządza się przedsięwzięciem stworzonym przez kogoś innego.

Poniżej link do przedmiotowej umowy:

http://www.zlotoryja.bip.info.pl/dokument.php?iddok=7753

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.