Starosta (nie) odwołany

sesjastarostwa1
sesjastarostwa1

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Powiatu Złotoryjskiego ważyły się losy Józefa Sudoła- obecnego starosty. Jakiś czas temu wpłynął wniosek podpisany przez 6 radnych, którzy pragnęli odwołania starosty z powodu, ich zdaniem, niewłaściwej polityki , zaniedbań i lekceważenia wniosków niektórych radnych. Zarzuty sformułowane były na tyle ogólnikowo, że przeciętny obywatel, niewiele mógł się z nich dowiedzieć, poza tym, że wymienieni radni nie chcą na stanowisku starosty- pana Józefa Sudoła.

Dziś, pod czujnym okiem radcy prawnego, odbyło się głosowanie. Potrzeba było 11 głosów, aby starosta został odwołany. W rezultacie za odwołaniem było 7 radnych, tyleż samo przeciw, a trzy głosy okazały się nieważne. Świadczyć to może albo o tym, że są radni, którzy uważają, że pan Sudoł na starostę się nadaje i powinien dalej nim być, albo ich zdaniem nie ma w tej chwili w radzie lepszego kandydata.

Humorystycznym momentem przed tą ważną decyzją, okazała się opinia Komisji Rewizyjnej, która wydała opinię, że nie wydaje opinii w sprawie odwołania, mimo że dostrzega pewne nieprawidłowości w działaniach obecnego starosty. Wzbudziło to ogólną wesołość wśród zebranych, bo przez chwilę zupełnie nie było wiadomo: jest ta opinia , czy jej nie ma. Radny Krzysztof Maciejak zadał nawet takie pytanie prawnikowi, który stwierdził, że komisja ma prawo wydać opinię bez opinii.

Na podsumowanie pan starosta powiedział, że cieszy się z takiego obrotu sprawy, jednak głosowanie traktuje, jak żółtą kartkę i zapewnił, że Zarząd Powiatu głęboko się nad tym problemem zastanowi.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.