Sprzedawać czy nie?

Olechowski Stanisław, Zagrodno Fot. Archiwum własne
Olechowski Stanisław, Zagrodno

W artykule na e-legnickie oczywiście, wójt Bardowska powiedziała między innymi:

Na dzisiejszej Sesji, Radni pokażą, czy działają na rzecz ogółu mieszkańców gminy, czy jednak własne cele stanowią dla nich nadal priorytet w działaniu. Tworzenie kolejnych afer i prowokacji stanowi dla niektórych Radnych cel działania, być może po to, aby odwrócić uwagę od rzeczy, które dla mieszkańców gminy są naprawdę ważne, a którymi nieszczególnie chcą się zajmować Radni.

Radni otrzymali projekt na sprzedaży nieruchomości niezabudowanych, położonych w Łukaszowie i stanowiących własność gminy Zagrodno. Otwieram dyskusję - powiedział przewodniczący Luszniewski.

W zasadzie wszyscy radni zabierający głos, byli przeciwni sprzedaży. Argumentowali to faktem, że moment nie jest najszczęśliwszy, że jest kryzys, że istnieje możliwość, że będzie tamtędy przebiegała autostrada i gmina mogłaby wiele stracić na tej transakcji.

Następnie głos zabrał radny Stanisław Olechowski, który powiedział:

Na czerwono zaznaczone są te działki do zbycia. Sam plan układałem , sam organizowałem przetargi w 2008. T o nie jest dobry moment na sprzedaż tych działek. Nie mówię, że gmina nie może sprzedać tylko nie dzisiaj.Wiemy na dzień dzisiejszy, że jest koncepcja budowy autostrady 4 w czterech wariantach. Jeden z wariantów  zakłada, że właśnie w tej okolicy będzie przebiegała A4. No to nie wiem, dlaczego my teraz sprzedajemy? Nie wiem, czy nasza gmina składała jakiś wniosek do koncepcji budowy autostrady , ale inne gminy kłóciły się, składając wnioski, bo jedni chcą mieć tę autostradę, a inni nie. Ja tak naprawdę nie wiem, czy nasza gmina chce mieć autostradę czy nie? Dlatego ten temat trzeba by odłożyć w czasie. Na dodatek muszę powiedzieć, że nie wiem, co się dzieje, ale na temat fotowoltaiki temat stoi. Z tego co wiem jest kilka firm zainteresowanych, a decyzji nie ma żadnych. Jak to się będzie miało do sprzedaży działek? To trzeba wszystko spokojnie przemyśleć. To nie jest temat na dziś. Być może wrócimy do niego pod koniec roku, albo w roku przyszłym, zobaczymy. Na dzień dzisiejszy ja będę głosował przeciw.

Trudno odmówić logiki tej argumentacji, zwłaszcza, że tego samego zdania było większość radnych , czemu dali wyraz, głosując nad uchwałą: 12 przeciw, 3 wstrzymujących się.  Nikt za uchwałą.


tekstTo pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.