Skargi na radnego na VII sesji RP, czyli o wolności słowa !

Rada Powiatu Złotoryjskiego kadencja 2018-2023 Fot. Archiwum własne
Rada Powiatu Złotoryjskiego kadencja 2018-2023

26 kwietnia na VIII sesji rady powiatu złotoryjskiego przewodniczący Ł.Horodyski odczytał skargi na wypowiedzi radnego Olszanickiego. Rzeczony radny zamieścił kilka swoich głębokich przemyśleń na portalach społecznościowych i , jak oświadczył publicznie, nie zamierza przepraszać, bo uważa, że nie ma za co. Czy jest za co czy nie, osądzą czytelnicy.

Kiedy jednak przewodniczący kulturalnie i grzecznie próbował zakończyć emocjonalne przemówienie radnego, ten i jemu pokazał czerwoną kartkę.

Nauczyciele trzech szkół z powiatu złotoryjskiego domagali się wyciągnięcia konsekwencji wobec radnego powiatowego PiS-u ze Świerzawy za obraźliwe wpisy, które umieszczał na Facebooku w trakcie ich strajku. 

Lech Olszanicki pisał między innymi: “Kodziarstwo, zaprzaństwo, lewactwo roznosi smród. Po czym poznać ćwierćinteligenta, sorry, buraka ? Nie znosi PiS- u, biega ze świeczkami pod sądy, popiera strajk nauczycieli.”. Nauczycieli, którzy strajkowali w Świerzawie, nazywał “szantażystami działającymi na zamówienie Broniarza”, ostrzegał, że nie są anonimowi, i groził, że będą wyrywani jak pojedyncze włosy z końskiego ogona. “Koń nawet nie zauważy” – szydził. Pod skopiowanym ze strony TV Republika newsem o strajkujących nauczycielach komentował, że “to są chorzy ludzie, nie powinni mieć zakaz znliżania się do dzieci” (pisownia oryginalna). Straszył, że  “Radni przypatrzą się szkołom śtednim w powiecie” i że “nauczyciele roszczeniowi, leniwi” (w domyśle: strajkujący) powinni zostać zwolnieni.

Na sesji radny oświadczył: "Chcę publicznie powiedzieć, że nie wycofam ani jednego zdania które napisałem w internecie".

I tu pojawia się wiele pytań, które zadali nasi czytelnicy. Przytoczymy tylko kilka, a czytelnicy niech spróbują odpowiedzieć na nie sami.

"Gdzie jest granica pomiędzy wolnością słowa , a obrażaniem innych?"

"Czy taka retoryka przystoi osobie publicznej, jaką jest radny?"

"Kto dał radnemu prawo do oceny strajku nauczycieli, skoro niewiele wie o sytuacji w oświacie?"

"Jakim prawem stwierdza, że nauczyciele działają na zamówienie Broniarza i skąd posiada taką informację?"

"Na jakiej podstawie stwierdza, że nauczyciele są leniwi? Posiada na ten temat raporty, analizy?"


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.