Problemy osób z niepełnosprawnością w Złotoryi!

Złotoryja Fot. Archiwum własne
Złotoryja

Jest to można powiedzieć kolejna interwencja radnego Maciejewskiego. Chyba wszyscy potrzebujący w Złotoryi i okolicy upatrzyli go sobie jako opiekuna spraw trudnych lub niemożliwych do załatwienia. My piszemy o tym, nie jak sugerują niektórzy w celu promowania radnego, tylko dlatego, że do Niego zwracają się ludzie, a On stara się pomóc, na ile to jest oczywiście możliwe.

Spotkaliśmy się więc z radnym, który powiedział:

Osoby z niepełnosprawnością do mnie pisały, żeby się zająć tym tematem. Mówią, że oni by chcieli iść do urzędu załatwić jakieś sprawy  osobiście, a  nie przez telefon i  nie mogą wejść, bo barierą są schody. Przeszedłem osobiście każdy urząd i stwierdziłem, że najlepiej wyglądają prokuratura, sąd , Urząd Pracy i  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który ma windę.  Na drzwiach Urzędu Skarbowego jest tabliczka: niepełnosprawny wózek i telefon, żeby zadzwonić,  pani od razu schodzi i załatwia sprawę,  ewentualnie ściąga pracownika.

Najgorzej jest w Urzędzie Miasta Złotoryja i Urzędzie Gminy Złotoryja- gdzie nie ma nic. W starostwie jest  zjazd, ale  nie jest rozkładany przez niepełnosprawnego -tylko zainteresowany musi krzyczeć, żeby ktoś może zszedł.

Rozmawiałem z burmistrzem czy nie można było coś zrobić - na razie  nawet tę kartkę  z telefonem,  żeby ktoś zszedł. Powiedział,  że poleci komuś, żeby się tym zajął. W planach jednakże jest budowa windy- tylko radni się muszę zgodzić.

Niepełnosprawni mówili mi, że tych barier architektonicznych w mieście jest wiele i wiedzą, że wszędzie się zrobić nie da. Chcieliby, żeby przynajmniej w najważniejszych instytucjach był równy dostęp dla wszystkich obywateli, a oni mogliby wtedy swoje, czasem krępujące sprawy, załatwić osobiście.

Rozmawiałem też z radnymi, którzy stwierdzili, że na ten cel przeznaczą każde pieniądze, które będą potrzebne i  nie będzie z tym żadnego żadnego problemu.

Cieszymy się, że wszyscy doceniają wagę problemu i wykazują chęć pomocy ludziom i tak już pokrzywdzonym przez los.


tekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.