Powiat ma nowego skarbnika

Sesja Rady Powiatu
Sesja Rady Powiatu

W dniu wczorajszym na sesji Rady Powiatu radni odwołali dotychczasowego skarbnika powiatu Agnieszkę Gralak Słoninę.

Przed głosowaniem nad uchwałą radni pytali starostę o powody wystąpienia o odwołanie skarbnika.  Wiesław Świerczyński odpowiedział, że pani Gralak złożyła w dniu 29 stycznia 2021 wypowiedzenie umowy o pracę. Część radnych ubolewała nad tym, że doskonały, w ich ocenie, specjalista odchodzi.

Radny Ryszard Raszkiewicz 
Uważam, że ryba psuje się od głowy.Jest to kolejna sesja, na której zajmujemy się projektem uchwał budżetowych. O czym to świadczy? Odejście tak dobrego pracownika skutkuje tym, że mamy bałagan. Urzędujący zarząd nie umie nad tym zapanować. Niech  przykładem będzie to, że nawet w dniu dzisiejszym wprowadzamy autopoprawkę do budżetu. Jest niedopuszczalne, żeby tak niedbale przygotowane materiały trafiały do radnych na sesję. Gdyby do mnie trafiło podanie o odejście z pracy, tak cenionego pracownika, tak cenionego fachowca, zrobiłbym wszystko, jako starosta, żeby zatrzymać tego pracownika. Uważam, że starosta, Wiesław Świerczyński, zrobił wszystko, żeby się pozbyć dobrego pracownika. Brak współpracy doprowadził do tego, że jesteśmy postrzegani jako ci, którzy nie potrafią uporządkować finansów Powiatu Złotoryjskiego.

Radny Władysław Grocki 
Przykre jest to co się dzieje i rodzi obawy w jakim kierunku zmierza obecny zarząd? Wykopano w dziwny sposób pana Pietruszkę, dyrektora ZAZ, teraz pani skarbnik. To zaczyna wyglądać na jakieś rządzenie kliki, układu. Jestem pełen obaw, bo trafiłem jako radny w powiecie w takim okresie, gdzie rządzą partyzanci.

Za odwołaniem dotychczasowego skarbnika głosowało 10 radnych przeciw było 7. W następnej uchwale Rada Powiatu powołała Katarzynę Ludynię na stanowisko skarbnika Powiatu Złotoryjskiego. Pani Katarzyna Ludynia posiada wykształcenie wyższe magisterskie na wydziale zarządzanie i marketingu oraz studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów dla kandydatów na dyplomowanych księgowych. Ponadto, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w księgowości, w tym 7 lat na stanowisku głównego 

księgowego w Specjalnym ośrodku Szkolno- Wychowawczym W Złotoryi.

Przy okazji dyskusji uchwały o zmianie  Wieloletniej Prognozy Finansowania radny Macuga Paweł zwrócił się do nowej skarbniczki: 
Zderzy się pani z bardzo wielkim problemem, już w tym głosowaniu, z uchwałą, która nie powinna być w ogóle przedkładana. Od wielu lat radni powiatu głosują coś co jest zwykłym kłamstwem (...)  W prognozie finansowej zaplanowano w roku 2023 po stronie przychodów kwotę 2 miliony 824 tys zł stanowiącą spłatę pożyczki udzielonej dla ZPO w roku 2019. Jest to bujda na resorach! Co najmniej dwa razy na sesji powiatu pani Longina Podgórska potwierdziła, że nie ma ani złotówki, nawet nie ma pomysłu, na to w jaki sposób tę pożyczkę spłacić. Życzę pani i Zarządowi żeby się z tym problemem uporał. Będzie pani ciężko składać te cyferki bez obłudy, która tutaj jest więc wyzwanie jest potężne. Potrzebne są jakościowe zmiany bardzo głębokie.

Wideorelacja z sesji

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.