Plany radnego Jagiełło na 2020 rok!

Paweł Kisowski i Jakub Jagiełło
Paweł Kisowski i Jakub Jagiełło

Koniec roku to czas podsumowań, także w samorządach. Zapytaliśmy więc najmłodszego radnego w gminie Świerzawa- Jakuba Jagiełło, jak ocenia swoją pracę w radzie miejskiej i jakie ma plany na nadchodzący rok 2020.

- Ten rok to zbieranie cennego, samorządowego doświadczenia. Dziękuję za miłe słowa jakie słyszę od mieszkańców, że jestem aktywny, nie boję się zabierać głosu na sesjach oraz składam skuteczne interpelacje. I o to właśnie chodzi, aby być skutecznym w samorządzie.

Próbowałem również swoich sił w wyborach do Sejmu RP, a osiągnięty wynik jak na pierwszy start pozytywnie mnie zaskoczył. Otrzymanie ponad tysiąca głosów, mimo tak odległego miejsca na liście, to moim zdaniem duży sukces i cenny kapitał na przyszłość. Dziękuję wszystkim za okazane zaufanie, które motywuje mnie do pracy na rzecz gminy Świerzawa i naszego regionu.

W 2020 r. wspólnie z kolegą radnym Przemysławem Szczuckim w dniu 18 stycznia organizujemy samorządowy turniej piłki siatkowej. Sport jest zawsze bliski mojemu sercu. Chcę nadal kontynuować autorski program trening z gwiazdami sportu w szkole, aby zachęcić dzieci i młodzież do poprawiania swojej kondycji. Sam w wolnej chwili gram w piłkę, więc wiem jak to potrafi relaksować i wpłynąć korzystnie na zdrowie. Cieszę się, że dzięki mojej inicjatywie w naszej gminie zwiększyła się pula pieniędzy na sport, a konkurs został już ogłoszony w grudniu, dzięki czemu kluby otrzymają środki znacznie szybciej niż to bywało ostatnio. Zgłaszałem również przebudowę chodnika przy pl. Strzeleckim, budowę nowego placu zabaw na stadionie czy uporządkowanie terenu przy zejściu chodnikiem z ul. Reymonta. I to miłe uczucie, gdy zgłaszane mi sprawy przez mieszkańców, są realizowane. Mogę również zdradzić, że 15 sierpnia w Świerzawie odbędzie się zbiórka krwi, ale o szczegółach będę informował bliżej tego terminu.

Nadchodzący rok w samorządzie będzie trudny, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo, a bycie samorządowcem to także odpowiedzialność. Jestem jednak optymistą i mam nadzieję, że wspólnie z Burmistrzem i radnymi damy radę!

Wszystkim mieszkańcom gminy Świerzawa, czytelnikom i redakcji złotoryjanie.pl składam w nadchodzącym Nowym Roku serdeczne życzenia zdrowia, wielu pozytywnych chwil i spełnienia marzeń.

Jakub Jagiełło, Przewodniczący Komisji Rozwoju Gminy Świerzawa i radny Rady Miejskiej w Świerzawie.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.