Lodowisko w Złotoryi, czyli słów kilka o pomyśle radnego Maciejewskiego

lodowisko
lodowisko

Basenu na razie nie mamy, ale jest świetny pomysł radnego Pawła Maciejewskiego na lodowisko w Złotoryi. Przyznać trzeba, że inicjatywa warta jest rozważenia, bo byłaby to ogromna atrakcja nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych.

Rozmawialiśmy w tej sprawie z panem Pawłem, który powiedział, że wykonał już kilka kroków w kierunku uruchomienia lodowiska- nie opłaca się tego robić już w tym roku, ale w przyszłym mogłoby funkcjonować na przykład od połowy listopada do połowy marca.

Dzwoniłem w tej sprawie do kilku firm, żeby się zorientować, jak to miałoby funkcjonować.Zainteresowało mnie, że inne miasta mają lodowiska. Wydaje mi się, że i dorośli i dzieciaki mogłyby mieć przez cztery miesiące frajdę i zdrowy wypoczynek na świeżym powietrzu.

Z tego, co powiedział nam pan Paweł wynika, że firmy przyjeżdżają, rozkładają wszystko, zajmują się podłączeniem, utrzymaniem lodowiska. Na koniec sezonu  składają lodowisko w ciągu 48 godzin.

Można u nich również wypożyczyć łyżwy. Z naszej strony potrzeba tylko 2 ludzi do obsługi , zysk z biletów wzbogacałby kasę Urzędu Miasta i jest bardzo prawdopodobne, że pieniądze wydane na  inwestycję zwróciłyby się w całości.

Koszt całkowity takiego lodowiska wahałby się w granicach 100 do 120  tysięcy złotych za cały sezon (4 miesiące). Koszt jednej godziny i wypożyczenie łyżw to byłoby około 8 złotych. Pieniądze można by pozyskać na przykład z "funduszu korkowego", co byłoby w tej sytuacji zupełnie uzasadnione.


Naszym zdaniem również bardzo dobrze wydane i dużo ciekawsze niż, nie ukrywajmy, przeważnie mało skuteczne programy mające na celu przeciwdziałanie problemom wynikających z uzależnień od alkoholu i narkotyków.

Radny Maciejewski powiedział również:

W tej sprawie spotkałem się już z panem burmistrzem, który bardzo przychylnie odniósł się do tego pomysłu i stwierdził, że najlepsze miejsce na lokalizację lodowiska byłoby w centrum miasta, w rynku. W przyszłym roku nie będzie już Grzybka, więc plac nada się do tego celu idealnie.
Moim zdaniem mieszkańcy mieliby coś nowego, z czego chętnie by korzystali. Robiłem już mały research i każdy odnosił się do pomysłu z entuzjazmem. Myślę, że byłaby to rozrywka nie tylko dla mieszkańców naszego miasta, ale również okolicznych miejscowości. Nawet szkoły mogłyby korzystać z lodowiska w ramach zajęć z wychowania fizycznego.

Nam pomysł radnego bardzo się spodobał i cieszymy się, że popiera go również pan burmistrz, bo gdy przyjdzie do realizacji, wiele będzie zależało właśnie od niego.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.