Kiedy władza wie lepiej

wybory 2018 Fot. Archiwum własne
wybory 2018

Inspiracją do napisania tych kilku zdań był program wyborczy Barbary Zwierzyńskiej z 2018, szczególnie w zestawieniu z przedstawionym przez nią podsumowaniem zapisów w raporcie o stanie miasta.

Każdy z nas w codziennym życiu ma do czynienia z jakimś zarządzającym i ze świeczką by szukać takiego, o którym można by powiedzieć, że potrafi się komunikować z podwładnymi, krytykę wykorzystuje do doskonalenia swojej pracy,  a nie do zwalczania krytykanta, słucha pracownika, a nie realizuje popularną strategię "Przecież ja wiem lepiej, czego wam potrzeba". 

 W 2018 radna Zwierzyńska powiedziała między innymi :

Model piramidy, na której szczycie jest włodarz nastawiony na utrzymanie władzy, po drodze administracja, realizująca “zadania ustawowe”, a na samym dole mieszkańcy, w zależności od okazji nazywani biernymi lub roszczeniowymi, powinien przejść do historii.

Chcę skończyć z zakazem narzekania i nazywaniem hejterem każdego, kto ośmiela się mieć inne zdanie. Pracując w korporacji nauczyłam się, że reklamacja to prezent. Jeśli ktoś wykonuje wysiłek, żeby zgłosić jakąś nieprawidłowość powinniśmy mu podziękować za to, że pozwala nam się doskonalić, a nie denerwować się na niego.

Większość decydentów powinna sobie te słowa oprawić w ramki i zawiesić w widocznym miejscu oraz powtarzać kilka razy dziennie. Oczywiście, nie można generalizować, jest bowiem wielu włodarzy, którzy są bliscy tej opcji i nastawieni na dialog i dobrą komunikację z mieszkańcami. W naszym powiecie najbliższy tej wizji wydaje się burmistrz Świerzawy- Paweł Kisowski. Potrafi słuchać mieszkańców, doskonalić się dzięki krytycznym uwagom i co najważniejsze wyjaśniać  dlaczego niektórych rzeczy zrobić się nie da.

W swoim programie wyborczym w 2018 Barbara Zwierzyńska napisała:

Jednym z największych rozczarowań po zmianie władzy w 2014 jest obszar-"władza wie lepiej"- fasadowe lub żadne konsultacje, budżet obywatelski, proces uchwalania.

Przytaczając wypowiedzi pani radnej na temat tak ważnego dokumentu, jakim jest raport o stanie miasta, trudno się oprzeć wrażeniu, że niewiele się w tej kwestii zmieniło.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.