Dolnośląski bus i Taxi dla seniora

centrum przesiadkowe w Świerzawie.jpg
centrum przesiadkowe w Świerzawie.jpg

Wielu mieszkańców z mniejszych miejscowości zgłasza problem braku połączeń komunikacyjnych do większych miast. Podobna sytuacja jest w Świerzawie, gdzie po wycofaniu się jednego z przewoźników z kursów przez Złotoryję do Wrocławia, wiele osób ma problem z dojazdem na studia czy do pracy, w szczególności na weekendy.

Problem ten dotyka również seniorów, którzy muszą udać się do lekarza na wizytę, często w różnych godzinach i muszą liczyć na pomoc bliskich lub sąsiadów.

Podczas spotkań i rozmów z mieszkańcami wiele razy poruszany jest problem z połączeniami autobusowymi do innych miejscowości. Uważam, że rozwiązaniem, który warto rozważyć jest uruchomienie przez władze województwa Dolnośląskiego Busa, na wzór Kolei Dolnośląskich i utworzenie w większych miastach centrów przesiadkowych. Dobrym rozwiązaniem jest również wdrażanie programu Taxi dla seniorów, który wprowadza coraz więcej miast w Polsce. Celem darmowej podróży dla seniora (najlepiej samochodem dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych), może być wizyta w urzędzie lub u lekarza specjalisty, a taki kurs ustalić można wcześniej telefonicznie z kierowcą taksówki. – proponuje Jakub Jagiełło, radny Gminy Świerzawa.

Uważamy, że są to ciekawe propozycje, które mogą ułatwić życie mieszkańcom naszego powiatu i rozwiązać problem z połączeniami komunikacyjnymi pomiędzy miejscowościami naszego regionu. 

Jakub Jagiełło


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.