Dolnośląski bus i Taxi dla seniora

centrum przesiadkowe w Świerzawie.jpg
centrum przesiadkowe w Świerzawie.jpg

Wielu mieszkańców z mniejszych miejscowości zgłasza problem braku połączeń komunikacyjnych do większych miast. Podobna sytuacja jest w Świerzawie, gdzie po wycofaniu się jednego z przewoźników z kursów przez Złotoryję do Wrocławia, wiele osób ma problem z dojazdem na studia czy do pracy, w szczególności na weekendy.

Problem ten dotyka również seniorów, którzy muszą udać się do lekarza na wizytę, często w różnych godzinach i muszą liczyć na pomoc bliskich lub sąsiadów.

Podczas spotkań i rozmów z mieszkańcami wiele razy poruszany jest problem z połączeniami autobusowymi do innych miejscowości. Uważam, że rozwiązaniem, który warto rozważyć jest uruchomienie przez władze województwa Dolnośląskiego Busa, na wzór Kolei Dolnośląskich i utworzenie w większych miastach centrów przesiadkowych. Dobrym rozwiązaniem jest również wdrażanie programu Taxi dla seniorów, który wprowadza coraz więcej miast w Polsce. Celem darmowej podróży dla seniora (najlepiej samochodem dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych), może być wizyta w urzędzie lub u lekarza specjalisty, a taki kurs ustalić można wcześniej telefonicznie z kierowcą taksówki. – proponuje Jakub Jagiełło, radny Gminy Świerzawa.

Uważamy, że są to ciekawe propozycje, które mogą ułatwić życie mieszkańcom naszego powiatu i rozwiązać problem z połączeniami komunikacyjnymi pomiędzy miejscowościami naszego regionu. 

Jakub Jagiełło


tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.