Dlaczego radny Grzegorz Gądziński wstrzymał się od głosu?

Pielgrzymka Fot. Archiwum własne
Pielgrzymka

W ramach projektu PRO piszemy o sprawach Złotoryi i powiatu złotoryjskiego. Ostatnio pisaliśmy o sesji absolutoryjnej w Pielgrzymce. Dziś zamieszczamy wyjaśnienia Radnego Gminy Pielgrzymka Grzegorz Gądzińskiego w związku z artykułem zamieszczonym przez wójta Sybisa na portalu e-legnickie.

Grzegorz Gądziński                                                              Twardocice 11.08.2020r.

Twardocice

Wyjaśnienia Radnego Gminy Pielgrzymka Grzegorz Gądzińskiego do artykułu Wójta Sybisa w e-legnickie.pl

Chcę odpowiedzieć na zarzuty Wójta Sybisa do mojej osoby jako do radnego Rady Gminy w Pielgrzymce. Odpowiem w ustalonej kolejności wedle artukułu Sybisa.

To że nie było dyskusji innych radnych to nie moja wina. Zadałem Wójtowi dwa pytania o zadania, które ciągną się już kilka lat a to były złożone na sesji moje wnioski, a uważam że są bardzo ważne dla naszej gminy a Wójt nie może lub nie chce zakończyć ich realizacji.

W Twardocicach w 2019r były wykonane remonty między innymi sali wiejskiej i zespołu przedszkolnego, w tej sprawie prokurator aktualnie prowadzi śledztwo. Roboty zostały wykonane niezgodnie z umową. Na sali jest brak gładzi pod farbą a dach wymieniany na przedszkolu nie powinien być odebrany tylko powinno być ściągnięte pokrycie minimum na jednej połaci i dach powinien być przełożony ponieważ jest zbyt krótki przy gąsiorach a wykonawca zakleił to papierem czy uszczelką , a wiatr i deszcz w bardzo krótkim czasie to zrzuciły. Sybis naszemu funduszowi sołeckiemu w Twardocicach zabrał 5000zł a w dokumentach jest jasno, że 5000zł jest na dokumentację dróg gminnych w Twardocicach a na jednym dokumencie że nawet koło hydroforni a przekazał te pieniądze na drogę powiatową bez zgody zebrania wiejskiego co jest podstawą żeby uchwała rady gminy w tym punkcie nie była zgodna z prawem. To wszystko co wymieniłem to jest budżet 2019roku ale tego Sybis nie ujawnił w raporcie więc raport miał pozytywny. Dla tego jak będziesz pisał do Wojewody Panie Wójcie to wspomnij o tym co napisałem. Na moje pisma do Wójta w sprawie nieprawidłowości nie odpisywał. Więc uważam, że mam czyste sumienie, że wstrzymałem się od głosu a powinienem być przeciw.

Na zatrudnianie członków rodziny jeżeli chodzi może o moją rodzinę to Cię nie stać, ale ostatnio przyjąłeś żonę radnego na kierownika szkoły w Nowej Wsi Grodziskiej, parę lat temu żonę radnego do GOPSu w Pielgrzymce a także swoją kuzynkę czyli swoją rodzinę po przejściu na emeryturę na stanowisko kierownika GOPSu w Pielgrzymce. Więc dlaczego wprowadzasz opinię publiczną w błąd i nią manipulujesz, że nic takiego nie miało , nie ma i nie będzie miało miejsca, a jednak ma. Ale akurat mi ten stan rzeczy nie przeszkadza, widzę tylko że przeszkadza Tobie, może chcesz się ich pozbyć i chcesz to zrobić przy pomocy intryg. Następna Twoja intryga to jakieś budowanie na prywatnych działkach. Z tego co pamiętam to rodzina Twojego pracownika, która jest właścicielem nieruchomości „stary urząd gminy w Pielgrzymce” otrzymała dotację kilku set tysięcy złotych na jej remont z Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Kaczawskie w której to kapitule zasiadają Twoi pracownicy i przydzielają dotacje. Może o to Ci chodziło?

Moja współpraca z Sybisem zaczęła się psuć po tym jak we wrześniu 2019 roku na mój wniosek radni zablokowali wyemitowanie obligacji Gminy Pielgrzymka na kwotę 5mln zł. Ponieważ w tych projektach uchwał nie było nic o zabezpieczeniu środków na dotację remontu drogi powiatowej w Twardocicach.
Wójt zwołał sesję nadzwyczajną i pod moim naporem została uchwalona przez Rade Gminy w Pielgrzymce uchwała o dotacji celowej ze środków budżetu gminy na remont drogi w Twardocicach. Myślę że gdybym tego nie zrobił było by tak samo jak w roku 2016 czyli nic. Relacje moje z Wójtem pogorszyły się jeszcze bardziej jak okazało się, że w grudniu 2019 roku on i kierownik GOPS przegrali ze mną w sądzie ponieważ okazało się, że wydane przez nich decyzje są niezgodne z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Moi prawnicy doprowadzili do zmiany wydanych przez nich wcześniej decyzji czego wcześniej nie chciał zrobić a mógł czym wpędził mnie w koszty. Tym więc pokazałem mu że nie jest on i jego kierownik GOPS nie omylni.
Dla informacji chcę dodać , że wójt przekazał dla Komendy Powiatowej w Złotoryi dotację w kwocie 11.000zł gdzie żadne sołectwo z naszej gminy nie otrzymało takich pieniędzy na działalność na cały rok 2020. Pragnę też dodać, że chcę z Wójtem Sybisem współpracować.

Zgoda na wyemitowanie tego artykułu wyłącznie w całości. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tego pisma.

                                                             Grzegorz Gądziński


tekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.