Brawo Paweł Kisowski!

Kisowski Paweł Fot. Archiwum własne
Kisowski Paweł

Portal e-legnickie ogłosił wyniki Wielkiego Rankingu Samorządowców regionu legnickiego, w którym czytelnicy oceniali bieżącą kadencję władz w regionie.

Bardzo ciekawa inicjatywa, która pokazuje jak wyborcy oceniają swojego włodarza. Nic dziwnego, że plebiscyt wygrał burmistrz Świerzawy- Paweł Kisowski. Posiada on bowiem wszystkie cechy skutecznego i kompetentnego menadżera- gospodarza. Wiadomo, że zarządzanie ludźmi wcale nie jest łatwą sprawą. Wiele się pisze o tym , jakie cechy powinien posiadać idealny burmistrz, prezydent, wójt.

Krótki sondaż pozwolił wyodrębnić najbardziej oczekiwane przez wyborców cechy u miłościwie nam panujących:

1.  Umiejętność pracy z ludźmi, otwartość, liczenie się z opinią społeczną, konsultowanie przed, a nie po fakcie.

I nie chodzi tu o to, aby burmistrz robił wszystko, czego chcą ludzie. Wiadomo, że nie jest to możliwe. Chodzi o to , aby rozmawiał, tłumaczył, dlaczego wielu rzeczy zrobić się nie da. Nie forsował za wszelką cenę swoich pomysłów na zasadzie, wy nie wiecie , że to jest dobre, ale ja wiem! Może kiedyś to docenicie.

2. Klasa i szacunek do innych.

Osoba z klasą to przede wszystkim człowiek opanowany. To ktoś, kto godnie przełknie porażkę. To ktoś, kto nie będzie bał się konwersacji, dyskusji i przede wszystkim, nie będzie się bał rozmawiać. W sposób bardzo wyważony  będzie argumentował, nie atakując przeciwników, a spokojnie przedstawiając swoje racje.

Osobista refleksja raz na jakiś czas.

Nie na zasadzie: zrobiłem co chciałem, a potem powiem przepraszam i sprawa załatwiona. Popełniłem jakiś błąd, naprawiam i więcej go nie popełniam.

Wszystko to nie jest łatwe do ogarnięcia i dlatego tylko wybrani się nadają, co pięknie pokazuje tabela z wynikami w artykule "Najlepsi samorządowcy (RANKING). Wygranym burmistrz Świerzawy".

Pamiętam pierwsze spotkanie z Pawłem Kisowskim. Realizowaliśmy wtedy projekt i po ponad dwugodzinnej rozmowie powiedziałam: to jest materiał na najlepszego włodarza, z jakim miałyśmy do czynienia. Trzy lata nie zmieniły mojej opinii, a ranking potwierdził, że tak myślą również inni.

Wniosek - nie każdy się nadaje i powinien się dobrze zastanowić, zanim podejmie się tego odpowiedzialnego zadania. Albo po czasie wyborcy stwierdzają, że to był zły wybór i organizują referendum, jak to ma miejsce w Zagrodnie.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.