Nowe ceny wody i ścieków w Złotoryi

Woda Fot. pixabay.com
Woda

Nowe taryfy cen za wodę i ścieki w Złotoryi zostały zatwierdzone pod koniec kwietnia. W maju i czerwcu rachunki za wodę będą wystawiane na podstawie nowych taryf. Czy będą wyższe?

Nowe taryfy są bardziej skomplikowane. W poprzedniej wersji wszystkich odbiorców obowiązywała taka sama stawka za m3 wody. W nowej taryfie mamy dwie stawki - dla odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych. Opłata abonamentowa poprzednio zróżnicowana była na 5 różnych stawek, a obecnie na 17. Stawka za odbiór ścieków zarówno poprzednio jak i obecnie jest jednakowa dla wszystkich odbiorców.

W rachunkach kwietniowych stawka za odbiór ścieków wynosiła 11,56 zł. Przez następne 12 miesięcy pozostanie na tym samym poziomie. Od 13 do 24 miesiąca obowiązywania nowej taryfy zapłacimy za m3 ścieków 11,65 zł a w ostatnim roku 11,85 zł.

Dzięki zróżnicowaniu taryf za wodę odbiorcy indywidualni zapłacą, za m3 wody w nowej taryfie, mniej niż poprzednio! W rachunku kwietniowym cena za m3 wody 5,03zł, a obecnie będzie to 4,99zł. Odbiorcy instytucjonalni zapłacą więcej 5,09zł za m3.

Ceny wody w kolejnych miesiącach obowiązywania nowej taryfy:

taryfa woda Złotoryja

Stawki opłaty abonamentowej są bardzo zróżnicowane. Poprzednia stawka dla wodomierza głównego (czyli również dla domków jednorodzinnych) wynosiła 28,03 zł. Obecnie w zależności od tego czy dostajemy fakturę papierową czy elektroniczną odpowiednio 30,42zł i 25,13zł.

Widać więc, że mieszkańcy za nowe rachunki, przy takim samym zużyciu, mogą zapłacić nieco mniej, tyle samo lub nieco więcej. W kolejnych latach podwyżki będą na poziomie kilku procent. 


Dla porównania pokazujemy obowiązującą do 2023 taryfę w pobliskim Chojnowie

taryfy, Chojnów

Decyzja dla RPK

Decyzja dla Gminy Chojnów


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.