"Męczy mnie temat basenu"- powiedział burmistrz na Komisji Oświaty, Kultury i Sportu !

Robert Pawłowski Fot. Archiwum własne
Robert Pawłowski

12 grudnia 2018 r. na Komisji Oświaty, Kultury i Sportu - radny Banaszek zapytał: „ Mam pytanie o budowę basenu. Było mówione tyle, wielu ludzi do dziś w mieście nas pyta o to i dlatego, że nie słyszałem o żadnych pieniądzach zabezpieczonych. Stąd moje pytanie”


Burmistrz opowiedział „Jeśli chodzi o basen mnie , że tak powiem męczy ten temat. Basen dzisiaj będzie kosztował grubo ponad 20 mln złotych. Widzieliście państwo Polkowice bardzo, bardzo bogate miasto zamknęło basen”.

Wtedy radny Wilczyński zaoponował  „Nie zakopujmy tego tematu basenu w Złotoryi  pod zmowę milczenia, że nie opłaca się, że nie ma sensu. Basen służy nie tylko rozrywce, ale także rozwojowi fizycznemu  młodzieży. Ja osobiście nie uważam tematu za zamknięty . Pan burmistrz podał 20 mln- to chyba lekko na wyrost? Jaka to budowa musiałaby być za 20 milionów? Ja myślę o basenie letnim, takim jak mieliśmy.

„Myślę, że pan radny Banaszek nie pytał o basen letni tylko o inny basen”- zripostował burmistrz.

„Proszę państwa zdajmy sobie sprawę z jednego: budowa basenu dzisiaj to nie jest na zasadzie takiej , że 85% jest dofinansowane, tylko te proporcje dzisiaj byłyby takie 30% dofinansowania 70% środków własnych.

"Ja myślę, że w okolicach 10 milionów musielibyśmy się zamknąć. To też nie jest wydatek, który miasto łatwo może przełknąć. I dzisiaj to wygląda tak, że musielibyśmy zrezygnować z któregoś projektu, który realizujemy ze środków unijnych albo z jakiejś dużej inwestycji infrastrukturalnej na terenie miasta , albo wiązałoby się z zaciągnięciem kredytu”.

A co Wy o tym sądzicie? Temat aktualny czy raczej nie ma tematu?

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.