Aktywny sierpień w w wiosce piasku i kamienia

Aktywny sierpień z Fundacją Heron
Aktywny sierpień z Fundacją Heron

Mieszkańcy Czapli, dzięki współpracy Fundacji Heron  z Gminą Pielgrzymką i Biegusami z Czapli, mieli bogatą ofertę atrakcyjnych zajęć i imprez podczas wakacji. 

W dużym skrócie: były gry, zabawy na sportowo, nocne kaczawskie kino plenerowe, rajdy  szlakiem kamiennych krzyży i na Ostrzycę Proboszczowską, wyjazd do szklarskiej Poręby oraz pożegnanie wakacji.

Podczas imprez organizowano sportowy trening, konkurencje, lekcje surwiwalu -rozpalanie ogniska bez użycia zapałek/zapalniczki, kiełbaski z ogniska , do tego popcorn i dużo ruchu na świeżym powietrzu. 

Przejście ścieżką edukacyjno-przyrodniczo – historyczną Szlakiem Kamiennych Krzyży w Czaplach (Choińcu), swoją obecnością zaszczycił twórca ścieżki   Roman Gorzkowski z TMZZ, który na wstępie przybliżył uczestnikom fakty historyczne dotyczące krzyży i szlaku. Podczas przejścia szlakiem  uczestnicy rajdu zebrali 4 worki śmieci!

Organizatorzy zapraszają wszystkich do samodzielnego zwiedzania szlaku.  Już wkrótce do pobrania będzie mapa szlaku w pliku GPX (do odtworzenia na Google Maps, Mapy.cz, czy Maps Me), która z pewnością ułatwi przejście całej trasy.


Przypominamy, że TMZZ wspólnie z Gminą Pielgrzymka opracowało regulamin i odznakę – Kamienne krzyże ziemi złotoryjskiej, legnickiej i jaworskiej. Do otrzymania odznaki brązowej należy udokumentować „zdobycie” 15 krzyży, srebrnej – 30, złotej – 40 kamiennych krzyży.


tekstTo pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.