Posprzątali kawałek Złotoryi

Sprzątanie świata, Stowarzyszenie Nasze Rio
Sprzątanie świata, Stowarzyszenie Nasze Rio

Czyż nie mamy w zwyczaju w sobotę otwierać okien, wyciągać odkurzaczy, akcesoriów do sprzątania i ruszać całą rodziną na wielkie sprzątanie naszych domów i mieszkań? W tym roku trzecia sobota września 2020 była SOBOTĄ DLA ZIEMI.

Stowarzyszenie Nasze Rio wraz z przyjaciółmi  posprzątało kawałek Złotoryi. Zajęli się dalszym sprzątaniem skarpy wokół Osiedla Nad Zalewem i terenu wokół nowo otwartych ścieżek rowerowych.

Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Zachęcamy do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. W dzisiejszych czasach trudno jest wyeliminować plastik z naszego codziennego życia, ale możemy zminimalizować jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Zwracając uwagę na oznakowanie opakowań i stosując się do poniższych najważniejszych zasad jesteśmy w stanie poprawić jakość naszego życia:

  • przechowuj żywność wykorzystując do tego celu opakowania oznaczone cyfrą 2 (HDPE) oraz 5 (PP), pozostałe plastiki możesz oddać do recyklingu,
  • nie używaj ponownie butelek PET,
  • nie podgrzewaj w mikrofalówce żywności w opakowaniach zawierających bisfenol (grupa 7), nie wlewaj do nich gorących płynów i nie zmywaj takich opakowań w zmywarce.

Dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom za obecność i ciężką pracę! Cudownie, że można na Was liczyć!  Podziękowania również za wsparcie akcji Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z oo w Złotoryi i Gold Hotel Złotoryja 

tekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.