Spektakl taneczny online?

Fundacja Rozwoju Człowieka TROOD
Fundacja Rozwoju Człowieka TROOD

Fundacja TROOD została wyróżniona w gronie 24 innych organizacji w Polsce w ramach programu "Równać Szanse", skierowanego do młodzieży w wieku 13-19 lat ze wsi i małych miast. Spośród 65 organizacji w drugim etapie, wybrano 25 projektów , w tym projekt Kopalnia Złotych Talentów.Radość była wielka i nie mniejszy zapał. Sytuację skomplikował koronawirus.

Wiele organizacji ma problem z realizacją swoich przedsięwzięć, jednak w tym przypadku sytuacja jest bardziej skomplikowana. Efektem realizacji projektu ma być bowiem spektakl, w którym uczestnicy połączą umiejętności taneczne i aktorskie. W normalnej sytuacji przygotowanie występu nie byłoby łatwe, a w tej- koronawirusowej- staje się bardzo trudne. Nie wszystko można zrobić online, a spotkania i próby są w tym przypadku rzeczą kluczową.

Spytaliśmy jedną z realizatorek- Marcelinę Karoń jak sobie radzą i jaki mają pomysł na wywiązanie się z zadania.

Regularnie spotykamy się na rozmowach video, ukończyliśmy ostatecznie scenariusz przedstawienia, kupujemy rekwizyty, planujemy wykończenie naszego miejsca spotkań. Tak jak udało się nam ćwiczyć na zajęciach tanecznych on-line z Fundacją TROOD, tak i tutaj nagraliśmy choreografię i każdy ma  możliwość indywidualnych treningów w domu. Nie dajemy się wirusowi, staramy się odnaleźć w tej dziwnej dla nas młodych rzeczywistości.
Nasz koordynator jest w trakcie wprowadzania zmian do harmonogramu projektu. Ze względu na pandemię, organizator Fundacja Dzieci i Młodzieży dała możliwość przedłużenia czasu trwania projektu. Na ten moment to co można- realizujemy zdalnie.
Spektakl na pewno nie zostanie wystawiony w czerwcu, ale kiedy skończy się projekt - nie jesteśmy pewni.

No cóż- życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za powodzenie projektu!


tekstTo pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.