Banki też będą mieć weekend!

pieniądze Fot. pixabay.com
pieniądze

Największe z polskich instytucji bankowych na sobotę i niedzielę przygotowały  prace serwisowe i przerwę w działaniu systemów. W efekcie klienci mogą mieć problem z dokonaniem najprostszych transakcji i z wybraniem pieniędzy.

Prace serwisowe zaplanowano w Eurobanku, BOŚ Banku, Getin Noble Banku, Raiffeisen Polbanku, mBanku, Orange Finanse, PKO BP, BZ WBK-a oraz w ING Banku Śląskim.

Problemy w Eurobanku mogą potrwać od 23.30 w piątek do niedzieli do godziny 13.00, szczególnie z systemem bankowości elektronicznej.

BOŚ Banku prace potrwają od piątku, od 22.00 do soboty do godziny 10.00. Będzie to oznaczać brak możliwości logowania do Platformy Usług Elektronicznych ZUS za pomocą systemu BOŚBank24 Twoje e-Konto oraz założenia profilu PUE.

Przerwa w dostępie do bankowości elektronicznej i mobilnej spotka także klientów Getin Noble Banku. Potrwa jednak stosunkowo krótko, bo w nocy z piątku na sobotę, od północy do 2.45.

W Raiffeisen Polbanku, w sobotę między północą, a 2.00 nie będą działać systemy: R-Online, R-Online Biznes, R-Investment, Mobilny Bank, Mobilny Portfel, Wideo Doradca. Między godziną 00:45 a 1:25 strony: www.raiffeisenpolbank.com, moj.raiffeisenpolbank.com, r-brokers.pl, moj.r-brokers.pl, www.mobilnybank.pl będą nieodstępne.

Kolejnym bankiem z utrudnieniami będzie mBank oraz Orange Finanse, gdzie przerwa przewidziana jest w nocy z soboty na niedzielę, między 2:00 a 5:30. Niemożliwe wtedy będzie zalogowanie się i skorzystanie z bankowości internetowej i mobilnej. Między 01.30 a 06.00, nie będzie można również złożyć wniosku.

Prace informatyczne zaplanowano także w największym banku w Polsce – PKO Banku Polskim. Będą mieć miejsce w niedzielę 23. lipca od 1.30 w nocy do 3.30. Zamknięty dla użytkowników będzie również serwis internetowy i telefoniczny iPKO i iPKO Biznes oraz opcja dokonania płatności w sklepach internetowych: "Płacę z iPKO" i "Płacę z IKO". Użytkownicy aplikacji IKO będą mogli jedynie dokonać wypłat z bankomatu oraz transakcji w punktach handlowych.

Przerwa przewidziana jest w Banku Zachodnim WBK, gdzie od północy do 6.00 zamknięte będzie korzystanie z bankowości mobilnej i internetowej.

Także w ING Banku Śląskim klientów spotkają utrudnienia. Niedostępna między północą a 4.00 będzie płatność za pośrednictwem BLIK, NFC oraz Mastercard w telefonie. Niedostępne w tych godzinach będą wpłatomaty. Problemy z korzystaniem z karty mogą zdarzyć się między północą a 1.00 w nocy w sobotę.


Źródło: /tvn24bis.pl

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.