Upoluj swoją książkę!

Upoluj swoją książkę w bibliotece ZSZ
Upoluj swoją książkę w bibliotece ZSZ

Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi została zakwalifikowana (wśród 1000 szkół, spośród 5000 zgłoszeń) do udziału w ogólnopolskiej edycji projektu „Upoluj swoją książkę", organizowanego w ramach akcji CzytajPL, która odbywać się będzie w  dniach 2-30 listopada br.

Akcja wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon. Biblioteka otrzymała specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymują darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Projekt „Upoluj swoją książkę”, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród. Akcja „Upoluj swoja książkę” organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą  e-bookową Woblink.com. Akcja obejmuje prawie 500 miast i miejscowości. W tym roku również dołączyły miasta zagraniczne: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga, Reykjavik- Miasta Literatury UNESCO.

Upoluj swoją książkę - w bibliotece ZSZ

Ewa Grzesik, Joanna Kaczmarska, ZSZ Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.