TECHNIK SPEDYTOR – zawód dla Ciebie, zawód z przyszłością

Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryi Fot. Archiwum własne
Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryi

Technik Spedytor to nowy kierunek w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Złotoryi, w którym będą mogli się kształcić uczniowie w roku szkolnym 2017/2018

Spedycja, to zawód, którego najlepszą reklamą jest niezwykle intensywnie rozwijający sie rynek usług transportowych polskich firm spedycyjnych w każdym sektorze osobowym i ciężarowym. Jest to więc zawód rokujący duże perspektywy rozwojowe oraz dający rosnące możliwości skutecznego i trwałego wejścia w lokalny i znacznie szerszy rynek pracy, a zwłaszcza po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Ze względu na konieczność łączenia ze sobą różnych rodzajów i typów usług transportowych, bardzo szybko rozwijający sie sektor konkurencji na rynku oraz konieczność jego stałego monitorowania i podtrzymywania kontaktów biznesowych – coraz więcej firm spedycyjnych decyduje się na zwiększanie zatrudnienia profesjonalnych specjalistów do spraw spedycji krajowej i międzynarodowej. Technik spedytor uczy się wykorzystywania sztuki negocjacji w marketingu transportu, zarządzania działalnością spedycyjną w zakresie przepisów prawa przewozowego, skarbowego i ekonomii transportu, organizowania i ubezpieczania przewozów krajowych i  międzynarodowych.  itp.

Transport i spedycja należą do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Polscy przewoźnicy dynamicznie zajmują w coraz większym procencie rynek usług w swojej dziedzinie w UE przez utrzymywanie wysokiej konkurencyjności i rentowności. Technicy spedytorzy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Spedytor może pracować w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych, transportowych, agencjach obsługi portów morskich, lotniczych oraz we wszystkich przedsiębiorstwach eksportujących wyprodukowane towary oraz w hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe i zakłady produkcyjne.

Celem kształcenia zawodowego w naszej placówce jest przygotowanie młodzieży złotoryjskiej do twórczego i satysfakcjonującego życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej na poziomie profesjonalnym i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy, który poszukuje coraz więcej wąsko wyspecjalizowanych fachowców w miejsce pracowników fizycznych o niskich kwalifikacjach, czego doskonałym przykładem jest w/w kierunek.


Zespół Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Złotoryi jest otwarty na kształcenie ustawiczne oraz mobilność edukacyjną i zawodową,  dlatego elastycznie reaguje  na sugestie płynące z potrzeb rynku pracy. Pozostawanie w stałym rezonansie z potrzebami lokalnego rynku pracy jest, w naszym przekonaniu, obowiązkiem współczesnej szkoły kształcenia zawodowego.

 

Szczegółowych informacji udzielimy 25 kwietnia podczas Dni Otwartych Szkoły.
J.Karwan - G.Kufel
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.