Sukcesy naszych uczniów

Uczniowie
Uczniowie

Udział uczniów w konkursach i olimpiadach jest najlepszym sposobem odkrywania i rozwijania uzdolnień.  Nie da się jednak ukryć, że ważnym elementem konkursów jest rywalizacja.

Już najmłodsze dzieci porównują się z rówieśnikami. To ludzkie zachowanie, którego nie zmienimy.   Za kilka lat, uczniowie będą starali się  odnaleźć na rynku pracy. Konkurencja będzie duża. Niemal wszyscy będą znać języki obce i będą zdeterminowani do zdobycia dobrego stanowiska.  

Dlatego warto brać udział w różnych konkursach, olimpiadach i zawodach nie tylko ze względu na wygrane - indeksy, komputery czy inne rzeczy ale dla sprawdzenia się. Sama satysfakcja bardzo pozytywnie wpływa na humor i poczucie własnej wartości! A przegrana? Ktoś musi przegrać, by wygrać mógł ktoś…

Poniżej przedstawiamy wspaniałe osiągnięcia uczniów z powiatu złotoryjskiego w bardzo prestiżowych konkursach, w których bierze udział duża liczba osób z całego województwa dolnośląskiego:

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Złotoryi

Alicja Tyc z klasy 2b oraz Dominik Kulpa z klasy 3a LO, zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbędzie się 22 kwietnia 2017r. we Wrocławiu.

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum zostali zakwalifikowani do finałów prestiżowego konkursu  zDolny Ślązak Gimnazjalista

Dawid Szkolnik z języka niemieckiego (finał 10. lutego 2017)
Dawid Brudniewicz z języka polskiego (finał 9/10. lutego 2017)

Zespół Szkół Miejskich w Złotoryi

Elena Majcher została laureatką etapu regionalnego XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Region wrocławski obejmuje cały Dolny Śląsk. W eliminacjach szkolnych tego konkursu wzięło udział 1000 uczniów, następnie w regionalnych 300, z których wyłoniono najlepszą dziesiątkę – Elena jest wśród nich.
Elena Majcher zakwalifikowała się również do finału  konkursu  zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego

Małgorzata Sałamaj z VI klasy SP3 zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązaczek z języka polskiego, który odbędzie się 8 lutego 2017.

Zespół  Szkolno Przedszkolny w Świerzawie
Igor Łyżwa zakwalifikował się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązaczek z języka niemieckiego, który odbędzie się 3 lutego 2017

Wszystkim   gratulujemy  i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach.To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.