Radni potrzebują więcej informacji

Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi Fot. Archiwum własne
Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi

Zablokowanie połączenia szkół to kolejny temat, w którym Rada Miasta kadencji 2014-2018 nie do końca zgadza się z propozycjami władzy wykonawczej (Burmistrza).

Przypomnijmy, ze sprawami, które dotychczas sprawiały, że  głosy radnych były podzielone, a dyskusje wokół tematu szerokie, były sprawy inicjatywy uchwałodawczej dla mieszkańców i ustalenie miejsc, gdzie miałoby być zabronione sprzedawanie alkoholi. (link).

Sprawa łączenia szkół omawiana była podczas  komisji oświaty (link). W kilka dni później na sesji radny Władysław Grocki zgłosił wniosek o wycofanie uchwały z porzadku obrad motywując to niewystarczającymi informacjami na temat problemu. Rada w głosowaniu: za -  8 ( J.Banaszek, D.Dobosz,  W.Grocki, I.Mundyk, S.Pazera, F.Słaby, W.Wilczyński, A.Zawiślak) przeciw – 4 ( L. Antonowicz, M.Gagatek, E.Miara, B.Łoś) wstrzymało się -  3 ( A.Kocyła, Ł. Łuniewski, A. Bartnicki) wycofała z porządku obrad  projekt uchwały w sprawie zamiaru utworzenia Zespołu Szkół Miejskich w Złotoryi.

Komisja oświaty ma  w poniedziałek 7 marca  zapoznać się z opinią nauczycieli i rodziców  obu szkół na temat łączenia. Radni mają nadzieję pozyskać na tym spotkaniu informacje, które pozwolą im podjąć właściwą decyję.

W Gazecie Złotoryjskiej z 3 marca można zapoznać się z argumentacją Burmistrza w tej sprawie.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.