Nowa sieć szkół od września 2017

SP1 w Złotoryi Fot. Archiwum własne
SP1 w Złotoryi
Każda jednostka samorządu prowadząca szkoły będzie dostosowywać sieć szkół, na swoim terenie, do nowego ustroju szkolnego.

W Złotoryi Rada Miejska zmieni sieć szkół już w styczniu. Jedną z uchwał przygotowaną  na sesję styczniową jest właśnie uchwała o dostosowaniu sieci szkół do reformy.

Projekt zakłada włączenie  Gimnazjum do Szkoły Podstawowej nr 3.  Gimnazjum zakończy działalność z dniem 31 sierpnia 2017. W Szkole Podstawowej nr 3 prowadzone będą klasy gimnazjalne, aż do 2019 r. W roku szkolnym 2017/2018 klasy II i III, a w 2018/2019 klasy III.

W uchwale nie ma nic na temat obecnie funkcjonującego Zespołu Szkół Miejskich. Można się jednak domyślić, że zakończy on swoją działalność również, ponieważ dziwny byłby zespół szkół składający się z jednej szkoły.

W uchwale podano również granice obwodów obu szkół podstawowych. Są one różne od obecnych. W obwodzie Szkoły Podstawowej nr 3 pojawiają  się  ulice Chojnowska, Zagrodzieńska i Legnicka.  Zmiany są prawdopodobnie spowodowane bazą lokalową szkół. Więcej dostępnych klas lekcyjnych jest w kompleksie na Wilczej.

Projekt uchwałyTo pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.