Mniejsze klasy w gimnazjum

Nauczyciele Fot. Archiwum własne
Nauczyciele

Ciągle trwa postępowanie rekrutacyjne do złotoryjskich gimnazjów. Nieoczekiwanie placówka, której organem prowadzącym jest miasto Złotoryja, chce postawić na mniej liczne klasy już w tym roku.

Do końca maja 2015 r. burmistrz ma zatwierdzić arkusz organizacyjny, którego projekt przewiduje utworzenie klas nie większych niż 25 uczniów.  - Od nowego roku szkolnego klasy pierwsze w miejskim gimnazjum mają liczyć nie więcej niż 25 uczniów. Co ważniejsze jednak, część lekcji ma być prowadzona w podziale na grupy. Dzięki zmniejszeniu liczebności klas szkoła chce poprawić jakość nauczania i uniknąć zwolnień nauczycieli. - czytamy w czwartkowej Gazecie Złotoryjskiej.

Tym samym w miejskim gimnazjum chcą utworzyć 3 klasy. - Przymiarki do utworzenia trzech mniej licznych klas pierwszych zamiast dwóch liczących po ok. 30 uczniów robiliśmy już w dwóch poprzednich latach, ale górę zawsze brała ekonomia i oszczędności w miejskich finansach. Nowe władze w złotoryjskim ratuszu mają jednak na sprawę inne spojrzenie, bardziej wyrozumiałe dla potrzeb uczniów. Dlatego planujemy od września utworzyć 3 mniej liczebne klasy pierwsze.

Planowane klasy:

  • humanistyczna (z rozszerzonymi językami obcymi: angielskim i niemieckim)
  • matematyczno-przyrodnicza (ze zwiększoną liczbą lekcji z matematyki i przedmiotów przyrodniczych)
  • sportowo-artystyczna (w której większy nacisk będzie położony na rozwijanie tężyzny fizycznej, do tego przyszli pierwszoklasiści mogą liczyć na dodatkowe lekcje teatru, plastyki i muzyki)


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.