Młodzi wynalazcy ze Świerzawy i Sokołowca

Młodzi wynalazcy ze Świerzawy i Sokołowca
Młodzi wynalazcy ze Świerzawy i Sokołowca

W tegorocznej edycji Akademii Wynalazców w gronie dziesięciu najlepszych projektów  znalazły się dwa projekty ze świerzawskich szkół: „Łoże marzeń”  i HAM Bracelet.

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha to program edukacyjny skierowany do uczniów w wieku 13-15 lat, organizowany przez firmę Robert Bosch od 2011 roku.

Program jest realizowany w dwóch etapach.Pierwszy etap to wykłady i warsztaty kreatywne, organizowane we współpracy ze Studenckimi Kołami Naukowymi, które są przygotowywane i prowadzone przez wykładowców oraz studentów wyższych uczelni technicznych. Celem tych spotkań jest zainspirowanie młodych ludzi do tworzenia pożytecznych wynalazków.

W drugim etapie projektu zainteresowani uczniowie mają za zadanie przygotować wynalazek – prototyp urządzenia, które będzie miało zastosowanie w praktyce.

W tegorocznej edycji Akademii Wynalazców w gronie dziesięciu najlepszych projektów  znalazły się dwa projekty ze świerzawskich szkół: „Łoże marzeń” - SP w Świerzawie i HAM Bracelet - SP w Sokołowcu. Ich autorami są: Joanna Domańska, Bartosz Pietrzak oraz Filip Smoleń z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie oraz Aleksandra Maciałek, Marcin Domińczyk, i Hanna Furmanowska z SP w Sokołowcu. Obiema grupami opiekuje się Piotr Melnarowicz.

Uczniowie zaprojektowali i wykonali m. in. urządzenie służące do wyłączenia wszelkich pól elektro – magnetycznych krążących non stop wokół całego ciała podczas snu i nasycenia naszej przestrzeni różnymi aromatami ziół. Swój pomysł finaliści konkursu prezentowali podczas uroczystej gali na Politechnice Wrocławskiej.

Gratulujemy !

źródło, zdjęcia: swierzawa.pl
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.