Dobrzy ekonomiści zawsze odnajdą się na rynku pracy

ekonomia i komputery
ekonomia i komputery

Polski rynek pracy dynamicznie się zmienia, w 2017 rok weszliśmy z podwyżką płacy minimalnej, stosunkowo niską stopą bezrobocia i zmniejszonym wiekiem emerytalnym. Te czynniki z pewnością wpłyną na sytuację zatrudnienia w Polsce. Kto znajdzie pracę? Na pewno specjaliści ds. IT i ekonomiści. Bo dobrzy ekonomiści poradzą sobie w każdej branży.

Ostatnie roczniki gimnazjalistów już za kilka miesięcy będą decydować o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. W podjęciu decyzji bez wątpienia pomoże analiza dwóch czynników: dostosowania profilu klasy do indywidualnych predyspozycji ucznia oraz szansy na otrzymanie zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Prognozy pokazują, że ze względu na dynamiczny rozwój technologii, pilnie poszukiwani na rynku pracy będą specjaliści ds. IT. O brak pracy nie muszą się też obawiać ekonomiści. Ci ostatni mają największe pole do popisu – ekonomia jest bowiem tak obszerną dziedziną, że może być początkiem wielu różnorodnych profesji.


Wykształcenie ekonomiczne daje wiele możliwości

Dlaczego ekonomia? Umiejętności, jakie rozwija ten kierunek kształcenia są przydatne w wykonywaniu różnych zawodów. Ekonomia, czyli nauka o tym, jak jednostka i społeczeństwo decydują o wykorzystaniu zasobów, daje doskonałe podstawy do rozwijania przedsiębiorczości i kreatywności, cech tak pożądanych na rynku pracy. Technikum ekonomiczne zazwyczaj wybierają uczniowie, którzy chcą zająć się zarządzaniem, marketingiem, finansami, handlem lub ubezpieczeniami. Tak naprawdę ekonomia otwiera wiele drzwi i przygotowuje do świadomego podejścia do biznesu. Zadania ekonomii obejmują między innymi zagadnienia optymalizacji zużycia zasobów, problematyki wzrostu gospodarczego, zadłużenia czy budżetowania.


Na dobry początek: Technikum Ekonomiczne w  Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi

Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryi przez lata w swojej ofercie proponował Technikum Ekonomiczne. W minionym roku szkolnym po raz pierwszy nie uruchomiono tego kierunku kształcenia, ale w roku 2017/2018 uczniowie znowu będą mogli przystąpić do rekrutacji w tym profilu.

Wymagania na stanowiska urzędników, dyrektorów, kierowników, nauczycieli, przedstawicieli handlowych, asystentów, marketingowców, księgowych oraz pracowników administracyjno-biurowych określane są jako wykształcenie ekonomiczne. Podstawowa wiedza ekonomiczna zdobyta podczas kształcenia zawodowego w technikum ekonomicznym może ułatwić pracę na wielu stanowiskach. Dzięki zdobytej wiedzy absolwent szkoły będzie miał także możliwość pozyskania środków unijnych na rozpoczęcie własnej działalności i na jej rozwój. Łatwiej będzie też sobie radził na rynku finansowym w zakresie alokacji kapitału. 

Agnieszka Markiewicz - ekonomista
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.