Przedstawiciele policji o narkotykach na KSS

Urząd Miejski Fot. Archiwum własne
Urząd Miejski

Radni Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Złotoryi zaprosili na posiedzenie przedstawicieli złotoryjskiej policji. Ze strony lokalnych stróżów prawa padły odpowiedzi na nurtujące radnych pytania między innymi na temat dostępu młodzieży do narkotków. 

O zamiarze zadania tego typu pytań policjantom mówił Adam Bartnicki już podczas posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej. Na tym właśnie posiedzeniu dyrektor miejskiego gimnazjum  wyraziła swoje oburzenie przekazem Barbary Zwierzyńskiej-Doskocz na temat dilerów narkotykowych. Przypomnijmy, że prezes Nasze RIO stwierdziła, że w złotoryjskich szkołach są obecni narkotykowi dilerzy i podała szacunkowe liczby. Według niej są oni obecni także w gimnazjum. Przedstawiamy króciutki stenogram dotyczący tej kwestii, pochodzący z nagrania czwartkowego posiedzenia Komisji Spraw Społecznych:

Adam Bartnicki - przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Złotoryi (35:58): Jeszcze jedno takie mam pytanie - ostatnie. W roku 2015 dalej planujecie realizację programu "Młodość bez odlotu". Takie moje jest pytanie: Kiedy ostatnio były przeprowadzane badania ankietowe na terenie szkół odnośnie narkotyków, zażywania, dostępności, dilerki itd.?

Iwona Król-Szymajda - rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi (36:18): Akurat pod koniec stycznia wysłałam ankiety z prośbą o wypełnienie do Zespołu Szkół Zawodowych. Jestem właśnie w trakcie opracowywania wyników tej ankiety. Po wstępnej weryfikacji i sprawdzeniu tych ankiet widzę, że jest rzeczywiście, że osoby młode mają styczność z narkotykami. No, ale mówię: jeszcze chwilę trzeba poczekać na sporządzenie tej analizy.

Adam Bartnicki - przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Złotoryi (36:48): Biorąc pod uwagę, że Komisja Spraw Społecznych jest żywo zainteresowana sprawą związaną z alkoholizmem jak i narkotykami prosilibyśmy w ramach tego programu, żeby rozszerzyć jeszcze i w miarę sprytnie zrobić gimnazja. Bardzo nam na tym zależy. I jeżeli byście tak rozszerzyli jeszcze ten katalog o sprawy związane z dostępnością, możliwością zakupu czy papierosów czy alkoholu. Tak żeby w tych ankietach raz, że pojawił się temat z rozprowadzaniem narkotyków, dilerką itd. Jak i również elementy się pojawiły czy łatwo jest kupić [alkohol] w marketach czy w zwykłych sklepach na osiedlu, a więc żeby ten element się pojawił. W każdym razie jesteśmy jako komisja bardzo żywo tym problemem zainteresowani. Chcielibyśmy żeby tu w ramach realizacji tego programu (...). Ja się dziękuję, proszę następne pytanie.

Leszek Antonowicz - radny Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Złotoryi (37:45): Częściowo odpowiedź już otrzymałem na pytanie, które chciałem zadać. Chodzi mi o... Otrzymaliśmy na komisji oświaty taki sygnał o ilości dilerów w szkołach. Tak mało prawdopodobnej ilości, ale jednak skoro jakieś cyfry padły, to czy policja posiada jakieś informacje czy w ogóle takie zjawisko może mieć miejsce w szkołach czy jest to problem. Bo tam była mowa w jednej placówce o 7 dilerach, co wydaje się mało prawdopodobne. Niemniej cyfry padły, chcielibyśmy usłyszeć u źródła takie rzetelne informacje, bo plotki nas nie interesują.

Józef Banaszek - radny Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Złotoryi (38:45): Czy jest temat rozpoznany?

Leszek Antonowicz - radny Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Złotoryi (38:47): No właśnie.

Henryk Gawron - naczelnik Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi (38:50): Odpowiem. Nie będę tutaj powtarzał plotek, nie będę przedstawiał cyfr państwu. Po otrzymaniu tego sygnału, jak to pan określił, jesteśmy w trakcie sprawdzania, są podejmowane pewne czynności. Jeżeli będą jakieś pozytywne ustalenia w tym zakresie, to myślę, że do państwa taka informacja dotrze. Na dzisiaj nic więcej na to pytanie nie jestem w stanie panu odpowiedzieć. Jest temat, sygnał dotarł do nas. Podejmujemy czynności w celu weryfikacji czy te dane, czy w ogóle to zjawisko ma miejsce. Na dzisiaj nic więcej nie mogę dodać.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.