Nauczyciele tez mogą dostać 500+

Sejm, PIS, Kaczyński, Szydło
Sejm, PIS, Kaczyński, Szydło

Rząd właśnie przyjął projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych. Przewiduje on specjalny dodatek dla nauczycieli dyplomowanych. Aby go otrzymać, trzeba będzie spełnić wyśrubowane warunki – posiadać tytuł nauczyciela dyplomowanego i dostać ocenę wyróżniającą pracy. Dyrektorzy mają weryfikować oceny nauczycieli co trzy lata.

Kryteria oceny zostały określone w projekcie rozporządzenia MEN. Okazuje się, że aby dostać 500 plus, nauczyciel dyplomowany musi spełnić aż 41 wymagań, które dotyczą nauczycieli z niższym stopniem zawodowym.

Ponadto, nauczyciel powinien wykazać się w jednym z obszarów, do których należą: opracowywanie i wdrażanie programów, innowacji i działań edukacyjnych, współpraca z innymi podmiotami działającymi na rzecz dzieci i młodzieży, opracowanie autorskiej publikacji z zakresu oświaty lub przeprowadzenie badania naukowego z zakresu oświaty.

Sprawę komplikuje fakt, że MEN nie zaproponował ogólnie przyjętego systemu punktacji. Oznacza to, że w jednej szkole nauczyciel będzie mógł otrzymać za spełnienie danego kryterium 1 punkt, a w innej – aż pięć.
Źródło: tvn24

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.