Konkurs "Punkt widzenia młodych"-rozstrzygnięty!

Konkurs Fot. Archiwum własne
Konkurs

Dziś, 11 grudnia 2019, odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach konkursu współfinansowanego przez PROO- realizowanego przez  SEP w ramach projektu "zlotoryjanie". Wypadło świetnie dzięki współdziałaniu Zespołu Szkół Zawodowych, LSSE i stowarzyszeniu Nasze RIO.Wszystkie działania , konkursowe i warsztatowe służyły kształtowaniu kreatywności i samoświadomości młodych ludzi, aby w przyszłości, jak powiedziała pani Agnieszka- ani dnia nie musieli pracować, tylko mogli realizować swoje pasje i marzenia.

Na początku pani Agnieszka Markiewicz- nauczyciel ZSZ i pracownik LSSE w ramach lekcji przedsiębiorczości- przygotowała prezentację na temat budowania marki osobistej. Następnie poprowadziła warsztaty, w trakcie których młodzież przygotowała kreatywne zabawki i zaprezentowała je zgromadzonym. Prezentacje bardzo się wszystkim podobały, publiczność nagrodziła autorów gromkimi brawami, a wiceprezes LSSE oryginalnymi gadżetami.

W części drugiej pani Beata Siudak- prezes Stowarzyszenia Edukacja Przyszłości- przedstawiła krótko założenia projektu i wyniki konkursu, w którym wzięło udział 51 młodych ludzi z pięciu różnych szkół z powiatu złotoryjskiego. Przygotowali prace w formie filmiku, wypracowania oraz  prezentacji power point. Wypowiedzieli się w bardzo istotnych dla nich tematach: zainteresowań, pasji oraz planów na przyszłość.

Obecni na spotkaniu decydenci: burmistrz miasta- Robert Pawłowski,  wiceprezes LSSE- Przemysław Bożek oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych - Jan Kotylak, bardzo uważnie słuchali rekomendacji wynikających z prac młodzieży. Trochę zmartwili się faktem, że ponad 60% młodych ludzi chce po ukończeniu szkoły wyjechać i nigdy nie wracać do Złotoryi.Wyrazili jednak nadzieję, że to młodzieńcze nie do końca jeszcze przemyślne decyzje, które być może się zmienią.

Całość uświetnił wspaniały poczęstunek sponsorowany przez pana Jacka Karwana - prezesa Lubinpexu.

O konkursie, wynikających z niego rekomendacjach, które przedstawiła Olga Tylutki ze stowarzyszenia Nasze RIO, będziemy jeszcze pisać. Tym artykułem rozpoczynamy prezentację nagrodzonych prac.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a panu burmistrzowi, wiceprezesowi i gospodarzowi spotkania- panu Janowi Kotylakowi serdecznie dziękujemy za wsparcie młodzieży w osiąganiu sukcesów i realizacji marzeń.


Lekcja przedsiębiorczości

Praca nagrodzona w II etapie Konkursu Punkt Widzenia Młodych

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.