Fascynująca, interaktywna makieta w Borówcu

Makieta kolejowa w Borówcu Fot. Archiwum własne
Makieta kolejowa w Borówcu

27 października uczestnicy projektu "Czy to czary?" udali się do miejscowości Borówiec koło Poznania, gdzie w ciągu ostatnich 10 lat powstawała fascynująca kolejowa makieta Europy.

Uczestnicy mieli możliwość wejścia do fascynującego miniaturowego świata, zbudowanego na powierzchni ponad 250 m², wykonanego w skali H0, czyli 1:87 przedstawiającego koleje europejskie poruszające się wśród krajobrazów współczesnej Europy. Mogli zobaczyć w ciągłym ruchu 12 składów kolejowych, które mijają się i pozostają w biegu według ciągle zmieniającego się rozkładu jazdy oraz poruszające się samochody i samoloty, a także duży park rozrywki, wyposażony w duże ruchome elementy i różnokolorowe światła, dwie kolejki górskie i niepowtarzalne budynki, mosty, portale itp. Uczniowie mieli możliwość sterowania ruchem, uruchamiania świateł i sygnalizacji. Wzięli również udział w konkursie na odnalezienie ukrytych na 250m2 niewielkich elementów w dzień i przy gwieździstym niebie w nocy.

Po obejrzeniu makiety młodzież wraz z opiekunami udała się na poczęstunek do Mac Donalda. Wycieczka trwała 12 godzin – od 7.30 do 19.40.

Wycieczkę sfinansowała Fundacja PZU i Gmina Miejska Złotoryja

Makieta kolejowa w Borówcu

Więcej zdjęć

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.