Dlaczego warto wybrać PWSZ w Legnicy

matura
matura

W piątek maturzyści odebrali wyniki matur. Czy wszyscy wybrali już uczelnię? Na pewno warto wziąć pod uwagę Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych na PWSZ w Legnicy. 

Prowadzone na Wydziale kierunki mają praktyczny profil kształcenia i znacznie zwiększają szansę na zatrudnienie po studiach.   Partnerami Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych są między innymi: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Rileta spółka z o.o. w Legnicy, Winkelmann spółka z o.o. w Legnicy, Volkswagen Motor Polska spółka z o.o. w Polkowicach, Gates Polska spółka z o.o. w Legnicy, Wezi-Tech Sp. z o. o.; Voss Automotive Polska Sp. z o. o. 

We współpracy z partnerskimi przedsiębiorstwami organizowane są dodatkowe praktyki, warsztaty prowadzone przez specjalistów z firm i praca zawodowa w niepełnym wymiarze czasu. W ich trakcie studenci zdobywają dodatkową wiedzę techniczną oraz  nabywają umiejętności  takie jak praca w zespole czy nawiązywanie relacji z klientami.

Bardzo ważną innowacją  na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych jest realizacja projektów transferowych. Są to realizacje wynikające z potrzeb pracodawcy wykonywane przez studentów odbywających praktyki wspólnie z nauczycielami akademickimi. Studenci nie tylko poznają realia przyszłej pracy ale wspomagają przedsiębiorców w rozwiązywaniu problemów technicznych z wykorzystaniem zdobywanej na uczelni wiedzy. Pracodawcy zyskują bezpłatne rozwiązania, które  sprawdzają także przydatność  studentów w firmie. W ten sposób dochodzi do transferu wiedzy z uczelni do zakładów pracy. 

źródło:  www.wortal.pwsz.legnica.edu.pl

Więcej na temat Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych można się dowiedzieć z materiału opracowanego przez legnicką Dami tv


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.