ZASŁUŻENI DLA ZDROWIA NARODU

krwiodawstwo.jpg Fot. Archiwum własne
krwiodawstwo.jpg

Wczoraj- w niedzielne przedpołudnie- w Klasztorze Franciszkanów w Złotoryi odbyła się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Akcja ta miała wyjątkowy charakter, ponieważ docenieni zostali najbardziej zasłużeni krwiodawcy.

Na akcję krwiodawstwa zapisało się 50 osób, finalnie 28 osób oddało krew, co dało 12.600 l. krwi. Na szczególne uwzględnienie zasługuje fakt, że na akcję krwiodawstwa przyszły trzy obywatelki Ukrainy, które od wybuchu wojny są naszymi gośćmi i nigdy wcześniej nie oddawały krwi. Odnotowaliśmy również nowych krwiodawców, a są nimi uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi, którzy jako wolontariusze w wolnym czasie pomagali w płynnym  przeprowadzeniu akcji.

            Na wczorajszej uroczystości honorowym krwiodawcom zostały wręczone medale „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu” nadane przez Ministra Zdrowia. To najwyższe odznaczenie, które otrzymują honorowi dawcy krwi po oddaniu minimum 20 l. krwi, a otrzymali je: Bogdan Bajor, Bartłomiej Maliński, Mariusz Rogulski i Tomasz Teluk.

Wydarzenie to miało podniosły charakter, ponieważ uczestniczyli w nim zaproszeni goście, którzy wspierają ideę krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Odznaki i wyróżnienia wręczyli Senator Rzeczypospolitej Polskiej Dorota Czudowska, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof Mróz, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu Iwona Mrowiec- Pawlik,  p.o. Dyrektora Dolnośląskiego oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża we Wrocławiu Joanna Klimkiewicz oraz Kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Legnicy Beata Kozłowska.

 Odznaki Honorowego Dawcy Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża III stopnia za oddanie 6 l. krwi otrzymali: Przemysław Duda i Krzysztof Bomba, odznaki I stopnia za oddanie 18 l. krwi otrzymali Adam Ordecha i Dominika Kasprzyk. Ponadto zostały wręczone listy gratulacyjne dla proboszcza ojca Bogdana oraz Wanesy Tatur.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy bezinteresownie ratują zdrowie i życie człowieka. Dziękujemy naszym klubowiczom i wolontariuszom, bez których to przedsięwzięcie nie byłoby możliwe.

                          Zapraszamy na kolejne nasze akcje po przerwie wakacyjnej!

           

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.