Zamykanie sklepów z alkoholem w godzinach nocnych, dobry pomysł?

Urząd Miejski Fot. Archiwum własne
Urząd Miejski

Pod głosowanie została poddana uchwała o ograniczeniu w godzinach nocnych sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie Miasta Złotoryja.

Nasi czytelnicy i użytkownicy Facebooka bardzo krytycznie odnieśli się do tego pomysłu. Podkreślają, że niewiele da się zbudować , stosując tylko zakazy. Twierdzą, że ludzie i tak kupią alkohol, jeśli nie w sklepie , to w innym miejscu. 

Należy postawić pytanie czemu ma służyć taka uchwała?

Picia nie zlikwiduje, alkoholików nie uzdrowi, rozrabiania pijanych w naszym mieście do porządku nie doprowadzi, może spowodować powstanie miejsc nielegalnego alkoholu, więc po co?

Dobrze byłoby gdyby Miejska Komisja do spraw Rozwiązywania problemów Alkoholowych zaproponowała działania zmierzające do poprawy sytuacji i wtedy zakazy nie będą potrzebne. Wiadomo, że nie jest to proste i problem był wielokrotnie analizowany. Nikt do tej pory nie znalazł skutecznego sposobu załatwienia sprawy, ale trzeba szukać innych rozwiązań , niż zakazy i nakazy, bo to przynosi skutek odwrotny do oczekiwanego.

Mamy nadzieję, że nasi radni nie przegłosują takiej uchwały, tylko zachęcą decydentów do poszukania innych, bardziej skutecznych sposobów walki z alkoholizmem.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.